07 06 2019

Budowa ratusza czeka na przetarg

07.06.2019, godz.: 19:26
Budowa ratusza czeka na przetarg
fot. grodzisk.pl/Wizualizacja

W połowie maja burmistrz Grzegorz Benedykciński zapowiadał u nas, że niebawem ogłoszony zostanie przetarg na budowę nowego ratusza. Okazuje się, iż „niebawem” oznaczać będzie przyszły tydzień.

O tym, że gmina planuje budowę nowego ratusza przy zabytkowej Willi Niespodzianka pisaliśmy już w 2015 roku. Od tego czasu istniejąca budowla zyskała zupełnie nowe, bardzo atrakcyjne oblicze. Funkcjonuje w pełnej krasie od końca 2017 roku, toteż kwestią czasu wydawało się, kiedy magistrat rozpocznie przygotowania do budowy ratusza.

Pierwszym sygnałem, że stanie się tak w 2019 roku było umieszczenie inwestycji w tegorocznym budżecie. Gmina zabezpieczyła 4 mln zł i należy się spodziewać, że w kolejnym roku te nakłady będą jeszcze wyższe.

– W przyszłym tygodniu ogłaszamy przetarg na budowę ratusza. Będziemy chcieli, aby był gotowy na Boże Narodzenie 2020 roku. Także dlatego, że mamy przeznaczenie dla obecnego budynku urzędu. Chcemy tu umieścić wszystkie komórki OPS-u, biuro straży miejskiej – mówi nam Grzegorz Bendykciński.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata