10 01 2018

Budowa monitoringu na Stawach ruszy w lutym?

10.01.2018, godz.: 19:01
Budowa monitoringu na Stawach ruszy w lutym?
fot. GrodziskNews

Do końca stycznia powinna się zakończyć procedura przetargowa mająca wyłonić firmę, która  zainstaluje nowoczesne kamery monitoringu miejskiego oraz słupy pod nowe latarnie. Jeśli uda się wybrać wykonawcę za pierwszym podejściem, wówczas inwestycja wystartuje jeszcze w lutym.

Firma, która zostanie wyłoniona w postępowaniu, będzie miała również za zadanie montaż kamer obrotowych, elementów oświetlenia wieży widokowej, budowę oświetlenia pomostów drewnianych „C” i „D” wraz z poprowadzeniem linii zasilającej oraz urządzeń do sterowania fontanną pływającą. W razie potrzeby wykonawca zdemontuje także część obecnego, ale tymczasowego oświetlenia.

– Mamy nadzieję, że przetarg uda się rozstrzygnąć za pierwszym razem i wówczas rozpoczęlibyśmy w lutym realizację inwestycji, ramach której na terenie stawów zamontujemy osiem nowoczesnych kamer. Pojawią się na słupach oświetleniowych, które będą służyć także lampom ulicznym – opisuje Piotr Tyniec odpowiedzialny w grodziskim magistracie za rozwój monitoringu wizyjnego w całej gminie.

– Do końca bieżącego miesiąca powinienem mieć już także szczegółową listę wszystkich lokalizacji, w których pojawią się w tym roku nowe kamery – zaznacza.

1

Dodaj Komentarz

  • adamos

    Oby sie udalo 😉 juz jest super a zapowiada sie na rewelacyjni. Beda latarnie i najwazniejszy monitoring. Bedzie mozna isc wieczorem na spacer bez stresu ze z altanki dostanie sie butelka ew wyzwiskami i moze nie bedzie wieczornego „smogu” palnego „zioła” jeszcze obiecane kąpielisko z odgrodzeniem od reszty stawu…. a jak juz przy temacie stawow. Czy redakcja może się dowiedzieć jak to jest w obecnej sytuacji ? Czy stawy są nadal PZW czy przejęło je miasto ? I czy na wiosnę będą zarybiane ?

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi