07 02 2015

Bramki na A2 prędko nie powstaną

07.02.2015, godz.: 13:25
Bramki na A2 prędko nie powstaną
fot. Wikipedia

Jeszcze przez długi czas będziemy jeździć autostradą A2 do Warszawy za darmo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na stworzenie odpowiedniego systemu poboru opłat.

Odkąd autostrada A2 została oddana do użytku (czerwiec 2012 r.) między Warszawą a Łodzią możemy nią podróżować bezpłatnie. GDDKiA zapowiadała wtedy, że taka sytuacja potrwa 2-3 lata, a później opłaty zostaną wprowadzone. Jednak na szczęście dla kierowców nie dotrzymała słowa i wciąż możemy się cieszyć szybkim i bezpłatnym dojazdem z Grodziska do Pruszkowa czy Warszawy.

Jakie jest stanowisko rządowej agendy na dziś? Według Jana Krynickiego, rzecznika GDDKiA taki stan utrzyma się do momentu wprowadzenia nowego systemu poboru opłat zintegrowanego z europejskimi odpowiednikami. Opracowywanie go może jednak potrwać całe lata, a przecież trzeba później ogłosić przetarg na wykonawcę, który to wszystko wybuduje i wprowadzi do użytkowania.

Krynicki w wywiadzie dla radia RDC powiedział też, że Ministerstwo Transportu i Rozwoju wcale nie upomina się o kasy na A2.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.