06 01 2018

Bezpłatna mammografia w styczniu w Grodzisku i Milanówku

06.01.2018, godz.: 13:16
Bezpłatna mammografia w styczniu w Grodzisku i Milanówku
fot. GrodziskNews

Dla mieszkanek naszego regionu będzie kolejna okazja, aby skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych.

Badanie w ramach profilaktycznego programu Narodowego Funduszu Zdrowia skierowane będzie przede wszystkim do kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie przechodziły mammografii.

Mammobusy pojawią się 23 stycznia równolegle w Grodzisku przy byłym Kinie Wolność (Kilińskiego 8a, w godz.) oraz w Milanówku na placu przed remizą OSP (Warszawska 18). Godziny postojów mammobusów zostaną podane później. Tymczasem należy pamiętać o wcześneijszej rejstracji na badanie pod numerem tel. 58 666 24 44.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co zwiększa szansę wyleczenia.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi