25 05 2019

Benedykciński: Przedszkola nie mniejszym priorytetem

25.05.2019, godz.: 16:08
Benedykciński: Przedszkola nie mniejszym priorytetem
fot. GrodziskNews

Kilka dni temu burmistrz Grzegorz Benedykciński mówił u nas o kluczowej roli inwestycji w budowanie szkół. Nie mniej jednak ważne będą te dotyczące przedszkoli i żłobków, a i je zdaniem włodarza widać już na horyzoncie.

– Mamy już dokumentację, na podstawie której wybudujemy przedszkole na Okrężnej. Wkrótce powinniśmy ogłosić przetarg na realizację inwestycji – zapowiada burmistrz Grodziska.

W projekcie ujęty został obiekt zdolny pomieścić 250 dzieci w wieku przedszkolnym. Kolejnych 50 miejsc przeznaczonych będzie na żłobek. Obiekt będzie nowoczesny, wybudowany w technologii modułowej i „uzbrojony” we wszystkie niezbędne instalacje.

– Drugim przedszkolem, które będziemy chcieli zbudować jak najszybciej, będzie obiekt w Szczęsnem, przy szkole także planowanej do budowy. W przypadku tego przedszkola również mówimy o 250 miejscach dla dzieci. Te inwestycje pozwolą zapewnić komfort zarówno dla przedszkolaków, jak i dla nas, którzy musimy dbać o to by miejsc w przedszkolach nie brakowało – mówi nam Grzegorz Benedykciński.

Jeśli chodzi o budowę przedszkola w Szczęsnem, jest to nieco odleglejsza perspektywa, niż w przypadku budowy na Okrężnej. W trakcie opracowywania jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa dotycząca budowy przedszkola w Szczęsnem właśnie. Prace nad tym projektem mają być zakończone w trzecim kwartale tego roku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi