03 06 2019

Benedykciński: Chcemy, aby deptak tętnił życiem

03.06.2019, godz.: 13:25
Benedykciński: Chcemy, aby deptak tętnił życiem
fot. GrodziskNews

Grodzisk rozwija się na różnych polach, przybywa mieszkańców. Często jednak słychać głosy, iż deptak powinien być tętniącym życiem sercem miasta, tymczasem dzieje się tam stosunkowo niewiele.

Magistrat chce aby to się zmieniło. – Mamy pomysły, jak sprawić, by deptak tętnił życiem. Będziemy się regularnie spotykać z właścicielami nieruchomości oraz ludźmi prowadzącymi tam biznesy. Celem jest wypracowanie rozwiązań, które pozwolą uczynić miejscem znacznie bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców niż obecnie. Mam tu na myśli rozwój oferty gastronomicznej, jarmarcznej czy zakupowej – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– Myślimy między innymi o wystawieniu food trucków na deptaku. Kolejna sprawa: dajemy zielone światło właścicielom kamienic i tamtejszym biznesmenom do nieodpłatnego korzystania z deptaka przez wystawienie stolików w przypadku oferty gastronomicznej. Wkrótce w tej sprawie podejmiemy uchwałę. Ponadto ludzie będą mieli naszą zgodę na organizowanie różnorakich giełd i jarmarków. My sami już 9 czerwca zorganizujemy na deptaku Jarmark Produktów Regionalnych – dodaje burmistrz.

Pomysłów jest jednak więcej. – Będziemy organizować koncerty na deptaku, a także efektowne pokazy trójwymiarowego graffiti. Wystawiamy lokal do sprzedaży, mamy nadzieję, że powstanie ciekawa restauracja z możliwością zabudowy w taki sposób, aby dodatkowa przestrzeń mogła tam funkcjonować w zimie. Tych nowych propozycji lokalowych powinno sukcesywnie przybywać. Przygotowujemy również koncepcję uruchomienia ciuchci do zwiedzania Grodziska. Będzie ona rzecz jasna przejeżdżać przez deptak. Chcemy również uruchomić plac Wolności pod kątem oferty gastronomicznej – dodaje Benedykciński. – Jeśli chodzi o nowe rozwiązania architektoniczne, to myślimy o wybudowaniu na deptaku fontanny lub wodnej kaskady. Chcemy ożywić deptak, ale nie zrobimy tego bez aktywnego udziału biznesu. Tylko dobra oferta gastronomiczna i zakupowa, a przy okazji kulturalna mogą nam to umożliwić – podsumowuje burmistrz.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata