12 06 2018

Będzie odwodnienie w kolejnych miejscach na mapie Milanówka

12.06.2018, godz.: 07:33
Będzie odwodnienie w kolejnych miejscach na mapie Milanówka
fot. GrodziskNews

Razem z inwestycjami przebudowy i modernizacji dróg Milanówek prowadzi przedsięwzięcia dotyczące odwodnienia najbardziej newralgicznych punktów na mapie miasta. Niedawno ogłoszono przetarg na budowę kanalizacji deszczowej parkingu przy ul. Pasiecznej i w obrębie skrzyżowania ul. Szkolnej z Głowackiego.

Milanówek od lat boryka się z problemem zalewania ulic. Po każdym nieco większym deszczu wiele dróg znajduje się pod wodą. Obecnie funkcjonująca kanalizacja deszczowa nie jest w stanie poradzić sobie z nadmiarem wód opadowych. Wpływ na to ma w dużej mierze fakt, iż brakuje odpowiedniej infrastruktury, a ta istniejąca jest na ogół leciwa.

Problem w istotnym stopniu rozwiązałby kolektor deszczowy, którego jednak kolejarze wciąż nie zdołali wybudować i na dziś nie wiadomo, kiedy powstanie. W czerwcu ubiegłego roku milanowski samorząd podjął natomiast uchwałę pozwalającą zaciągnąć długoterminową pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony ŒŚrodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na kwotę na 5,6 mln zł. – Dzięki tym pieniądzom wykonamy szereg zadań związanych z budową kanalizacji w mieście. Są to inwestycje przewidziane na lata 2017––2019, przy czym większość zrealizujemy pewnie w 2018 i 2019 –– mówiła nam przed rokiem Wiesława Kwiatkowska gospodyni Milanówka.

W ramach tych działań magistrat ogłosił niedawno przetarg na budowę odwodnienia w sąsiedztwie ul. Pasiecznej, konkretnie w ul. Spacerowej 4. Powstanie ono pod tamtejszym parkingiem, który po wybudowaniu instalacji, zostanie odtworzony. Zwycięzca przetargu wybuduje także odwodnienie w rejonie skrzyżowania ulic Szkolnej i Głowackiego.

Termin wykonania inwestycji – ustalony bardzo dokładnie. Nie później niż 24 sierpnia tego roku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi