27 11 2018

Badania na zapalenie wątroby w Grodzisku miały wzięcie

27.11.2018, godz.: 12:03
Badania na zapalenie wątroby w Grodzisku miały wzięcie
fot. Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Tak jak można się było spodziewać, bezpłatne badania przesiewowe w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZW C) cieszyły się w Grodzisku dużym zainteresowaniem. Z profilaktyki skorzystało około 300 osób.

– W badaniach mógł wziąć udział każdy, również dzieci, pod warunkiem, że przyszły wraz z dorosłym opiekunem. Na czym polegało badanie? Wykonywały je wykwalifikowane pielęgniarki, które bezboleśnie pobierały krew poprzez nakłucie opuszki palca. Rezultaty testu można było poznać w ciągu kilku minut. W przypadku pozytywnego wyniku zostało wykonane powtórne badanie potwierdzające.

Osoba z potwierdzonym podczas naszych badań rozpoznaniem zakażenia zostanie skierowana na konsultację lekarską, dalszą diagnostykę i specjalistyczne leczenie. Jest ono bezpłatne (refundacja NFZ) i niezwykle skuteczne. Trwa zazwyczaj 12 tygodni i nie wiąże się z działaniami niepożądanymi – podkreślali organizatorzy badań.

Co najważniejsze, wiele osób wykazało się dbałością o zdrowie, o czym świadczyła frekwencja. Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

fot. Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.