14 09 2018

Autobusy KM znikną sprzed dworca PKP

14.09.2018, godz.: 08:11
Autobusy KM znikną sprzed dworca PKP
Fot. GrodziskNews.pl

Już za 10 dni pociągi Kolei Mazowieckich wrócą na linię podmiejską. To oznacza, że zakończą kursowanie autobusy zastępczej komunikacji autobusowej do Grodziska i Milanówka.

Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, 24 września przestaną kursować linie zastępczej komunikacji autobusowej ZG, ZM i ZB. Tego dnia rozpocznie kursowanie nowa linia – ZR1 (Pruszków – Piastów – Pruszków), ze względu na to, że przystanek w Pruszkowie jako jedynie nie będzie obsługiwany od 24 września (dopiero od 20 października).

Powrócenie pociągów na odpowiednie tory ma też inne plusy, na które uwagę zwrócił wiceburmistrz Grodziska. – Po 24 września zostaną zlikwidowane linie autobusowej komunikacji zastępczej ZG, ZGE i ZM, dzięki czemu zmaleje natężenie ruchu autobusowego w okolicach dworca kolejowego, centrum miasta i na drodze wojewódzkiej nr 719 (ul. Królewska). Zmaleje także liczba samochodów osobowych, którymi mieszkańcy Milanówka dojeżdżają do stacji Grodzisk Mazowiecki – podkreśla Tomasz Krupski.

Oznacza to także, że parking przy dworcu PKP znów będzie dostępny dla kierowców.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi