08 03 2018

Aleksander Doba odwiedzi Grodzisk!

08.03.2018, godz.: 19:30
Aleksander Doba odwiedzi Grodzisk!

Pośród różnych wydarzeń w grodziskim kalendarzu kulturalnym musimy powiedzieć także o tym, iż do Grodziska przybędzie Aleksander Doba – wybitny podróżnik, kajakarz i odkrywca, którego wyczyny znalazły się na liście światowych rekordów.

Doba w 2010 r. jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent wyłącznie dzięki sile własnych mięśni. Na przełomie 2013 i 2014 przepłynął samotnie najszerszy odcinek Atlantyku, pomiędzy wybrzeżami Europy i Ameryki Północnej. W ciągu 167 dni pokonał ponad 12 tysięcy kilometrów. Tym samym przepłynął Atlantyk w kajaku po raz drugi. Czytelnicy „National Geographic” docenili jego wyczyn i dzięki internetowemu głosowaniu zdobył on tytuł Podróżnika Roku 2015. W 2016 rozpoczął trzecią transatlantycką wyprawę kajakiem z Nowego Jorku do Lizbony, którą zmuszony był przerwać ze względu na wypadek. Kontynuował ją w 2017 roku i ukończył z sukcesem! Opłynął kajakiem również Morze Bałtyckie i Bajkał.

Jest dwukrotnym złotym, srebrnym i brązowym medalistą Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. Latał na szybowcach różnych typów oraz uzyskał trzecią klasę skoczka spadochronowego. Został także odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Aleksander Doba będzie gościem Grodziskiego Klubu Podróżnika, podczas którego odbędzie się także pokaz filmu „Happy Olo”. To – jak mówią organizatorzy – ballada filmowa utrzymana w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników – Aleksandrze Dobie. Fikuśna opowieść pełna optymizmu, uśmiechu i muzyki!

Spotkanie odbędzie się 15 marca o godz. 19.00 w centrum kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina CK.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi