28 12 2018

„Adriana Lecouvreur” w grodziskim CK

28.12.2018, godz.: 15:13
„Adriana Lecouvreur” w grodziskim CK
Fot. centrumkultury.eu

12 stycznia w kinie Centrum Kultury będzie można obejrzeć na żywo kolejną transmisję z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Tym razem będzie to spektakl „Adriana Lecouvreur”.

Od jakiegoś czasu spektakle z nowojorskiej The Metropolitan Opera są transmitowane do wielu krajów na świecie. W Europie spektakle te można oglądać na żywo wieczorem dzięki temu, że w The Metropolitan Opera w soboty grane są dwa spektakle dziennie – wczesnym popołudniem i wieczorem. Oczywiście transmitowany jest ten popołudniowy występ.

Spektakle z The Met – jak nazywają swój teatr nowojorczycy – można oglądać na żywo także w Grodzisku. Niedawno odbyły się transmisje „Samsona i Dalili” w reżyserii Darko Trasnjaka, czy „Marnie” w rezyserii Michaela Mayera. 12 stycznia natomiast w grodziskim kinie będzie można obejrzeć transmisję na żywo ze spektaklu „Adriana Lecouvreur” w reżyserii Sir Davida McVicara na podstawie libretta Francesco Cilei. – Kulisy teatru, intryga, miłość i postać historyczna wielkiej XVIII-wiecznej paryskiej aktorki Adrienne Lecouvreur to składniki idealnego libretta operowego. Gwiazda francuskiej sceny teatralnej rzeczywiście była nie tylko cenioną za naturalność i wdzięk aktorką, ale także kochanką marszałka Maurycego Saskiego, syna Augusta Mocnego. Współcześni podejrzewali i przekazali to następnym pokoleniom, że aktorka została zamordowana przez rywalkę – księżnę de Bouillon – przy pomocy bukietu fiołków nasączonych trucizną. Na podstawie tej legendy Francesco Cilèa skomponował swoją niezwykle melodyjną operę – tak zapowiadają spektakl organizatorzy transmisji.

Co ciekawe jedną z ról obsadził Polak Piotr Beczała, który zagra Maurycego, syna polskiego króla. Oprócz niego wystąpią: Anna Netrebko jako Adriana Lecouvreur, Anita Rachvelishvili jako Księżna de Bouillon, Carlo Bosi jako Ksiądz de Chazeuil, Ambrogio Maestri jako Inspicjent Michonnet, Maurizio Muraro jako Książę de Bouillon

Wybierając się na spektakl warto zarezerwować sobie dużo czasu. Czas trwania „Adriany Lecouvreur” to około 3 godziny i 40 minut. Bilety są do nabycia w kasie kina Centrum Kultury w cenie 50 zł. Początek spektaklu o godz. 18.55.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi