17 05 2015

8 mln zł na wsparcie dla rodzin

17.05.2015, godz.: 17:19
8 mln zł na wsparcie dla rodzin
fot. Pixabay

Województwo mazowieckie przekazało samorządom 8 mln zł w ramach programu „Asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na 2015 rok”. Dotacje otrzyma zarówno powiat grodziski, jak i lokalne gminy.

Program ten ma na celu wsparcie rodzin przeżywających trudności związane z wychowaniem dzieci oraz zmniejszenie liczby nieletnich umieszczanych w pieczy zastępczej. Do danych rodzin przypisywany jest asystent, który towarzyszy rodzicom we wprowadzeniu zmian koniecznych do tego, aby środowisko rodzinne sprzyjało bezpieczeństwu i prawidłowemu rozwojowi dzieci. Jednym z priorytetów programu jest również rozwój sieci koordynatorów wspierających rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.

W ubiegłym roku Mazowsze przekazało łącznie 6,6 mln zł 227 gminom z województwa, a także 1,1 mln zł 37 powiatom. Środki te pozwoliły na zatrudnienie 301 asystentów rodziny (gminy) oraz 91 koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej (powiaty).

W tym roku do dyspozycji jest 8 mln zł. Dotację otrzyma 286 mazowieckich gmin i 41 powiatów. Wśród beneficjentów są gminy z naszego regionu oraz powiat grodziski. Najwięcej, bo 62,5 tys. zł otrzyma grodziskie starostwo na rozwój sieci koordynatorów. Z kolei grodziskiej gminie przyznano 30,07 tys. zł na zatrudnienie asystentów. Dofinansowanie dostaną również Baranów (11,28 tys. zł), Żabia Wola (15,03 tys. zł), Milanówek (22,55 tys. zł) oraz Jaktorów (15,03 tys. zł).

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata