12 02 2018

7 milionów dotacji na parkingi – umowa podpisana. Ogłosili przetarg na budowę

12.02.2018, godz.: 17:06
7 milionów dotacji na parkingi – umowa podpisana. Ogłosili przetarg na budowę
fot. Pixabay

W połowie grudnia pisaliśmy, że Jaktorów otrzyma 7 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Teraz stało się to faktem, bowiem stosowną umowę podpisali marszałek Mazowsza Adam Struzik i wójt Maciej Śliwerski.

Parkingi to jedna z inwestycji realizowanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Powstaną przy ul. Warszawskiej, w rejonie NZOZ w Jaktorowie i przy ul. Pomorskiej wzdłuż pasa kolejowego po południowej stronie torów. Łącznie wybudowanych zostanie 199 miejsc parkingowych, z czego 12 przeznaczonych będzie dla osób niepełnosprawnych.

Poza tym powstanie 146 miejsc parkingowych dla rowerów wraz z wiatami oraz ciągi pieszo-jezdne. W ramach inwestycji wybudowany zostanie także kompleksowy system monitoringu obejmujący parkingi P&R w Jaktorowie i Międzyborowie. Jego głównym elementem będzie Centrum Monitorowania zlokalizowane w budynku Straży Gminnej. Ponadto projekt zakłada również odwodnienie terenu, wykonanie infrastruktury teletechnicznej, oświetlenia.

Aby jednak inwestycja została zrealizowana, muszą pojawić się chętni wykonawcy. Tych w pierwszym przetargu brakowało. Urzędnicy mają nadzieję, że uda się za drugim podejściem. Przetarg ogłoszono kilka dni temu, a za kilka tygodni powinniśmy poznać wyniki.

2

Dodaj Komentarz

 • Adam

  7 mln dofinansowania na parkingi? 199 miejsc?
  prosta matematyka:
  7 000 000/199= 35 176zł za jedno miejsce parkingowe, samego dofinansowania, a gmina przecież dołoży.
  Brawo za gospodarność

  • adamos

   Czytanie tekstu to nie jest twoja mocna strona co ?? Czytanie samego tytulu to zdecydowanie za malo…. z twojej matematyki a w sumie wyniku odejmij jeszcze kamery z centrum monitoringu, parking dla rowerow i ciagi rowerowo piesze, wiaty , odwodnienie , oswietlenie…. jak to wszystko sobie odejmiesz to kwota ja zjedno miejsce wyjdzi ci 75% mniejsza. I nie brawo za gospodarnosc tylko zalosne klaskanie w dlonie dla ciebie.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi