08 01 2019

33 miliony na inwestycje w budżecie Jaktorowa

08.01.2019, godz.: 10:08
33 miliony na inwestycje w budżecie Jaktorowa
fot. Pixabay

94 miliony po stronie dochodów, a 99 w rubryce wydatków – tak wyglądają podstawowe liczby ujęte w budżecie Jaktorowa na 2019 rok. Ponad 33 mln zł gmina zamierza wydać na inwestycje.

Deficyt budżetowy wyniesie 4,9 mln zł, a zostanie pokryty wolnymi środkami oraz pieniędzmi z zaciągniętych pożyczek.

Co ważne dla mieszkańców, jedną trzecią wydatków stanowić mają inwestycje. Na te magistrat chce wydać ponad 31 milionów złotych. Najwięcej, ponad 12,5 mln zł, pochłoną inwestycje drogowe. Na przykład prawie 3,7 mln pójdzie na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż Jagiellońskiej i Partyzantów w Międzyborowie oraz przy drodze wojewódzkiej nr 719 w Jaktorowie. Na dalszą część tych zadań zapisano kolejne prawie 3,2 mln zł.

Następna duża przyszłoroczna inwestycja to kompleksowa przebudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej w Jaktorowie. Na ten cel w projekcie budżetu zapisano prawie 7,8 mln zł. W 2019 gmina będzie również realizować wielomilionowy projekt przy udziale środków unijnych, który dotyczy poprawy jakości powietrza i inwestycji w odnawialne źródła energii. Na to zadanie magistrat chce zarezerwować ponad 10 mln zł.

Ponad 700 tysięcy Jaktorów wyda na rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej oraz na jej dalsze projektowanie. 150 tysięcy pójdzie też na wykonanie dokumentacji przyszłej budowy dróg gminnych: ul. Władysława Jagiełły w Chylicach i Chyliczkach, ul. Chełmońskiego w Sadych Budach i ul. Matejki w Międzyborowie.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi