TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

10 2023

Wreszcie jest. Przetarg na budowę przedszkola i żłobka na Okrężnej ogłoszony! Znamy szczegóły


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.pl/Wizualizacja1 - Grodzisk News


Grodzisk ogłosił od dawna zapowiadany i wyczekiwany przez mieszkańców przetarg na budowę budynku przedszkola i żłobka przy ul. Okrężnej. Obiekt ma zostać ukończony w 20 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.


Jak na razie magistrat rozpoczął poszukiwania firmy budowlanej i z pewnością liczy, że do przetargu stanie przynajmniej kilka firm, a złożone przez nie oferty będą mieściły się w budżecie inwestycji zakładanym przez gminę. Tymczasem skupmy się na faktach ujętych w specyfikacji przetargowej.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przy ul. Okrężnej stanie trzykondygnacyjny niepodpiwniczony budynek a teren wokół niego zostanie zagospodarowany zgodnie z funkcją przedszkolno-żlobkową obiektu.

W budynku na parterze znajdzie się oddział żłobkowy z czterema salami, a na pierwszym i drugim piętrze mieścić się będzie część przedszkolna z siedmioma salami. W skład budynku wchodzić ma też m.in. kuchnia z zapleczem, sala gimnastyczna, szatnie, pomieszczenia administracyjne, sanitarne, magazynowe i techniczne. Budynek posiada 2 klatki schodowe i 2 windy (osobową i gastronomiczną).

Budynek zaprojektowano jest w technologii tradycyjnej: fundamenty będą żelbetowe, ściany konstrukcyjne z pustaków ceramicznych a działowe z bloczków gazobetonowych, stropy w większości są z płyt kanałowych, dach o drewnianej więźbie pokryty jest papą. Wykończenie elementów zależy od przeznaczenia pomieszczeń. Budynek wyposażony będzie w instalacje: elektryczną. wodno-kanalizacyjną, odgromową, grzewczą w postaci ogrzewania z kotłowni gazowej; gazową, klimatyzacyjną, wentylacyjną przeciwpożarową i teletechniczną mechanicznej, teletechniczną,

Kolejny ważny punkt obiektu to kuchnia z pełnym wyposażeniem technologicznym, jak kuchnie gazowe, piece konwekcyjno-parowe, lodówki, kocioł warzelny, krajalnica, szatkownica, umywalki, szafy, stoły, regały, okapy, wózki transportowe.

Przed budynkiem przedszkola zaplanowano również parking dla 35 samochodów, plac zabaw Cały teren zaś zostanie oświetlony i ogrodzony.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.