TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

09 2021

Wkrótce Dzień bez Samochodu. Komunikacją miejską pojedziemy za darmo


Grodzisk News


Wkrótce Dzień bez Samochodu. Komunikacją miejską pojedziemy za darmo - Grodzisk News


16 września wystartuje Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT). Jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu obchodzony corocznie 22 września. Kolejarze i nie tylko zachęcają do aktywnego włączenia się w akcję i oferują darmowe przejazdy środkami komunikacji publicznej.


reklama Grodzisk mazowiecki

Wybierając pociąg lub autobus zamiast samochodu bezpłatnie pojedziemy składami Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej oraz pozostałymi pojazdami Zarządu Transportu Miejskiego ? tramwajami, autobusami i metrem. Za darmo pojadą także pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej, którzy będą mieli przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

W przypadku podróży z rowerem lub psem przejazd wukadką również będzie darmowy. W ramach oferty specjalnej "Dzień bez samochodu" w WKD? przejazdy wszystkimi pociągami uruchamianymi na linii WKD są bezpłatne, niezależnie od relacji i czasu podróży - bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dokumentu stwierdzającego prawo do odbycia podróży. W przypadku podróży z rowerem/psem również do bezpłatnego przewozu roweru/psa - poinformował przewoźnik.

Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów.

💬︎   dodaj komentarz

No gratuluje pomyslu. Srodek tygodnia, dzieciw szkole a te, ktore jezdza komunikacja na codzien maja bilety miesieczne. Dorosli dokladnie to samo. Super proekologiczne, po prostu super.

Ktos
14-09-2021 15:20

Ci co jeżdżą na codzień autem do pracy - jak zechcą - skorzystają. Ci co na codzień komunikacja to i tak nie używają auta. Nie ma co krytykować. Akcja niegłupia.

Stanisław
15-09-2021 08:29
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.