reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

08

06 2021

WKD będzie rozdawać sadzonki


Grodzisk News


foto: Piotr AntosWKD będzie rozdawać sadzonki - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa wspólnie z Urzędem Miasta Milanówka będzie rozdawać sadzonki w ramach proekologicznej akcji „Zielono mi”. Roślinę będzie można otrzymać 17 czerwca.


reklama Grodzisk mazowiecki

W związku z planowaną budową drugiego toru WKD do Grodziska Mazowieckim, wyciętych zostanie dwa tysiące drzew. Przewoźnik zapewnia, że środowisko naturalne jest dla niego bardzo ważne i jest otwarty na nasadzenia kompensacyjne, które zastąpią usunięte okazy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Stąd też współpraca z gminami w tej sprawie. Spółka przekazała grodziskiej gminie 50 sztuk sadzonek drzew lipy, które zostaną posadzone na terenie gminy, a teraz wspólnie z Milanówkiem organizuje akcję „Zielono mi”. – Warszawska Kolej Dojazdowa jest przewoźnikiem dla którego przyroda, równowaga ekologiczna, otaczający nas krajobraz oraz komfort życia w naszych małych ojczyznach są bardzo ważne. Stąd też pomysł na akcję „Zielono nam” i zaangażowanie gmin oraz naszych pasażerów w pomoc w nasadzeniach kompensacyjnych po usunięciu drzew na odcinku linii Grodzisk Mazowiecki – Podkowa Leśna na potrzeby budowy drugiego toru. W tym celu wukadka podjęła współpracę z gminami, na terenie których prowadzona jest inwestycja – poinformował przewoźnik.

W ramach tej akcji w czwartek 17 czerwca na przystanku Milanówek Grudów oraz na terenie milanowskiego magistratu rozdanych zostanie 500 sztuk sadzonek drzew liściastych i iglastych. Będą one rozdawane osobom posiadającym ważny okresowy bilet WKD lub skasowany nie później niż 1 maja 2021 r. Akcja potrwa od godz. 11.30 do 14.00 lub do wyczerpania zapasów. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie jedną sadzonkę.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.