TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

30

03 2016

Wiosenne porządki w Podkowie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Jeszcze przed świętami Wielkiejnocy w Podkowie Leśnej rozpoczęło się wiosenne porządkowanie przestrzeni publicznej. Prace mają sukcesywnie postępować.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? Choć na cieplejsze dni musimy jeszcze poczekać, to wraz z nastaniem wiosny przyszedł czas na porządki w ogrodach i na ulicach. Budzące się do życia rośliny, pąki na drzewach, pierwsze kwiaty, napawają nas optymizmem i dają nowe chęci do działania. W mieście trwa wygrabianie rabat oraz trawnika, zostały zdjęte okrycia zimowe z roślin cebulowych. W pasach zieleni ul. Jana Pawła II została uzupełniona kora ? pisał jeszcze przed świętami burmistrz i zapowiedział kontynuację prac po Wielkanocy.

Miejskie służby porządkowe zabiorą się zatem za nawożenie ziemi i posianie trawy na poboczach ul. Bukowej. W parku Przyjaźni Polsko-Węgierskiej  oraz na kilku ulicach  zostały zamontowane nowe kosze na śmieci stylistyką nawiązujące do niedawno postawionych ławek.

? W miarę możliwości finansowych miasta porządkujemy przestrzeń wokół nas, na ul. Jana Pawła zostały w pasie zieleni ustawione donice, tak aby zapobiec parkującym tam samochodom, przygotowujemy się do uporządkowania parkowania na terenie MOK ? poinformował burmistrz Tusiński. Zaapelował również do mieszkańców o wykonanie wiosennych porządków na ich posesjach.

? Nasze prywatne ogrody też pięknieją, postarajmy się wystawiać worki z liśćmi na dzień przed odbiorem śmieci, by nie zaśmiecać wspólnej przestrzeni przez kilka czy kilkanaście dni. Zeszłoroczne suche liście, puste obumarłe łodygi roślin i stosy gałęzi to miejsce zimowego schronienia dla wielu gatunków zwierząt, w tym tych niezwykle pożytecznych w ogrodzie: jeży, zaskrońców i dzikich pszczół. Sprzątając ogród pamiętajmy również, że palenie odpadów roślinnych nie jest najlepszym sposobem na ich pozbycie się. Z większą korzyścią nie tylko dla zwierząt, ale i środowiska jest ich kompostowanie. Otrzymujemy w ten sposób  bardzo bogaty w substancje pokarmowe i pożyteczne mikroorganizmy nawóz w formie próchnicy, a jednocześnie dzięki temu oddamy mniej worków ?zielonych? na śmietnik ? napisał na blogu.

? Włodarze nie zapomniał także o kierowcach. ? Porządek w mieście wyznacza również kultura parkowania ? nie w miejscach niedozwolonych, nie na chodnikach, nie w przejściach i na trawnikach. Jeżeli wszyscy będziemy szanowali prawo w tym względzie, to nasza wspólna przestrzeń będzie jednakowo cieszyła wszystkich mieszkańców ? zaznaczył.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.