TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

14

04 2015

Wielkie sprzątanie podkowiańskiego parku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Władze Podkowy Leśnej zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w akcji sprzątania Leśnego Parku Miejskiego w ramach Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Święto Ziemi zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2009 r., jednak ta inicjatywa pojawiła się znacznie wcześniej, bo już w 1969 r. Wyszedł z nią amerykański ekolog John McConnell na konferencji UNESCO. Pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi zostały ogłoszone w roku następnym przez burmistrza San Francisco Josepha Alioto. Obchody stanowią okazję do podniesienia na całym świecie świadomości społecznej na stawiane wyzwania w zakresie dobrobytu planety i całego życia na niej, mając na uwadze m.in. ochronę klimatu i jej zrównoważony rozwój, gdyż konsekwencją niegospodarności społeczeństw i nadmiernej eksploatacji planety jest degradacja ekosystemów.

W Podkowie Leśnej obchody odbywają się od lat. Tegoroczne, które zaplanowano na 18 kwietnia będą jednak trochę różnić się od poprzednich. Zwykle przy tej okazji sprzątany jest Las Młochowski, ale w tym roku ze względu na prowadzone prace saperskie jest to niemożliwe. Dlatego siły zostaną rzucone do Leśnego Parku Miejskiego.

Burmistrz Podkowy Artur Tusiński po zakończeniu akcji zaprasza uczestników na ognisko. Dzieci mogą również liczyć na watę cukrową ufundowaną przez Kawiarnię Cukier-Puder.

Akcja sprzątania parku rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa dwie godziny. Zbiórka przy Pałacyku Kasyno. Podkowiański magistrat zapewnia rękawiczki i worki na śmieci.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.