TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

13

11 2023

W Grodzisku przybędzie ładowarek dla pojazdów elektrycznych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayW Grodzisku przybędzie ładowarek dla pojazdów elektrycznych - Grodzisk News


W Grodzisku przybywać będzie autobusów elektrycznych, a prawdopodobnie także aut prywatnych napędzanych tym rodzajem energii. Miasto zamierza więc inwestować w infrastrukturę do ładowania pojazdów. Niedawno ogłoszono przetarg na budowę dwóch stacji dokujących w mieście.


Ze specyfikacji przetargu dowiadujemy się, że chodzi o utworzenie 2 stacji ładowania pojazdów elektrycznych zlokalizowanych przy budynkach użyteczności publicznej. Jedna z nich pojawi się na parkingu przy hali sportowej w odległości 950 m od przystanku Warszawskiej Kolei Dojazdowej, w okolicy znajdują się także m.in. Szkoła Podstawowa nr 6 z oddziałami integracyjnymi im. Szarych Szeregów oraz wydział komunikacji starostwa powiatu grodziskiego, urząd miasta czy targowisko miejskie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Druga ogólnodostępna stacja zostanie wybudowana na parkingu u zbiegu ulic Kościuszki Spółdzielczej, przy budynku ośrodka kultury.

Każda z ładowarek będzie mieć moc nie mniejszą niż 72 kW, jednocześnie maksymalnie 100 kW. Będzie również dwupunktowa – z 2 różnymi złączami i przystosowana do pracy w temperaturze od -35°C do +50°C,

Firma, która wygra przetarg na to zadanie zapewni również całe okablowanie w obrębie stacji do ładowania. Czas na realizację inwestycji wyniesie 10 miesięcy od daty zawarcia umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Bezkosztowo jak zwykle.

2sk-2man
13-11-2023 09:17

Oby nie ten sam operator co na P&R na żydowskiej. Dłużej logujesz, jak ładujesz, oczywiście jak uda się zalogować, niestety mi się nie udało, wiec nie naładowalo. To co? Pod meblowy. Logowanie łatwiejsze niż puszczenie blika, 30 min można jechać, 60 pln- 20kWh, ile???? Tak po 3pln. Nabiło niby na 134km, wiec ruszam. Wystarczyło na 80km w ruchu miejskim. Ekologiczny, ekonomiczny, a nie logiczny. Bezsens

Eko co?
15-11-2023 00:14
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.