reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

07 2023

W gminie Nadarzyn powstanie kolejne rondo


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy NadarzynW gminie Nadarzyn powstanie kolejne rondo - Grodzisk News


Jeszcze w tym roku powiat pruszkowski ma wybudować rondo w Strzeniówce. Nowy obiekt ma powstać u zbiegu ulic: Pruszkowskiej, Działkowej i Jeżynowej.


Pod koniec czerwca informowaliśmy, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie wybuduje rondo w centrum Nadarzyna więcej tutaj. Dziś już wiadomo, że to nie jedyny taki obiekt, który powstanie w najbliższym czasie na terenie gminy Nadarzyn. Nowe rondo powstanie u zbiegu ulic: Pruszkowskiej, Działkowej i Jeżynowej (na zdjęciu).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Pod koniec czerwca br Starosta pruszkowski wydał decyzję ZRID na realizację projektu przygotowanego i opłaconego przez Gminę Nadarzyn przybudowy tego skrzyżowania. Tym samym zakończył się niemal dwuletni etap projektowania inwestycji, a powiat uzyskał wszystkie niezbędne dokumenty do ogłoszenia przetargu, wyłonienia wykonawcy i rozpoczęcia prac w terenie – poinformował w mediach społecznościowych wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński.

Warto podkreślić, że inwestycja ta zostanie dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego kwotą 3,5 mln zł. Gmina Nadarzyn również będzie partycypować w kosztach dokładając się do oświetlenia i odwodnienia.

Budowa obu rond w gminie Nadarzyn ma znacznie usprawnić ruch, ale nie tylko. – Realizacja nie tylko usprawni płynność ruchu samochodowego, ale także podniesie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w tym pieszych i rowerzystów poprzez zaplanowanie ciągów pieszo - rowerowych wokół tych obiektów – zaznacza wójt Zwoliński.

Budowy spowodują utrudnienia w ruchu. – Szykuje się ciężka jesień i zima dla kierowców w Nadarzynie, ale potem będzie już zdecydowanie lepiej i bezpieczniej – dodaje włodarz.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.