reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

07 2023

W gminie Nadarzyn powstanie kolejne rondo


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy NadarzynW gminie Nadarzyn powstanie kolejne rondo - Grodzisk News


Jeszcze w tym roku powiat pruszkowski ma wybudować rondo w Strzeniówce. Nowy obiekt ma powstać u zbiegu ulic: Pruszkowskiej, Działkowej i Jeżynowej.


Pod koniec czerwca informowaliśmy, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie wybuduje rondo w centrum Nadarzyna więcej tutaj. Dziś już wiadomo, że to nie jedyny taki obiekt, który powstanie w najbliższym czasie na terenie gminy Nadarzyn. Nowe rondo powstanie u zbiegu ulic: Pruszkowskiej, Działkowej i Jeżynowej (na zdjęciu).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Pod koniec czerwca br Starosta pruszkowski wydał decyzję ZRID na realizację projektu przygotowanego i opłaconego przez Gminę Nadarzyn przybudowy tego skrzyżowania. Tym samym zakończył się niemal dwuletni etap projektowania inwestycji, a powiat uzyskał wszystkie niezbędne dokumenty do ogłoszenia przetargu, wyłonienia wykonawcy i rozpoczęcia prac w terenie – poinformował w mediach społecznościowych wójt Nadarzyna Dariusz Zwoliński.

Warto podkreślić, że inwestycja ta zostanie dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego kwotą 3,5 mln zł. Gmina Nadarzyn również będzie partycypować w kosztach dokładając się do oświetlenia i odwodnienia.

Budowa obu rond w gminie Nadarzyn ma znacznie usprawnić ruch, ale nie tylko. – Realizacja nie tylko usprawni płynność ruchu samochodowego, ale także podniesie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w tym pieszych i rowerzystów poprzez zaplanowanie ciągów pieszo - rowerowych wokół tych obiektów – zaznacza wójt Zwoliński.

Budowy spowodują utrudnienia w ruchu. – Szykuje się ciężka jesień i zima dla kierowców w Nadarzynie, ale potem będzie już zdecydowanie lepiej i bezpieczniej – dodaje włodarz.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.