reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

27

11 2023

Tusiński: Nie będę ubiegał się o urząd burmistrza w kolejnej kadencji


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: FAcebooTusiński: Nie będę ubiegał się o urząd burmistrza w kolejnej kadencji - Grodzisk News


Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński ogłosił dziś, że nie wystartuje w przyszłorocznych wyborach samorządowych i tym samym nie będzie ubiegał się o fotel gospodarza miasta ogrodu na kolejną kadencję.


Tusiński swą decyzję ogłosił w krótkim materiale wideo opublikowanym w mediach społecznościowych 27 listopada, dokładnie dziewięć lat po zaprzysiężeniu na pierwszą kadencję. – Za nami kilka wspaniałych lat rozwoju, poprawy, budowy, sukcesów, ale i małych potknięć. To dobry moment na podsumowanie, to dobry moment na powiedzenie dziękuję – powiedział Artur Tusiński w materiale zamieszczonym w swoim profilu na Facebooku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W dalszej części materiału urzędujący jeszcze gospodarz Podkowy przyznał, że początki pracy jako burmistrza były trudne, bo wiązały się z uporządkowaniem wielu spraw, walką z biurokracją dla umożliwienia inwestycji w budowę dróg, z których połowa w mieście ogrodzie przeszła kompletną modernizację; rozbudowę oświaty w postaci nowoczesnego przedszkola czy dwujęzyczność w szkołach; burmistrz mówił także o transformacji energetycznej, piękniejącej przestrzeni publicznej.

Z drugiej strony przypomniał trudne czasy pandemii i pomocy uchodźcom z Ukrainy ogarniętej wojną; walkę o godność uczniów i podmiotowość Podkowy przeciw politykom na szczeblu centralnym. Burmistrz przyznał również, że owe dziewięć lat upłynęło mu pod znakiem walki osobistej. – To walka o rodzinę, znoszenie hejtu, dziesiątki donosów, skarg, kontrole, nasyłanie politycznych służb, naruszanie prywatności moich dzieci – mówi w oświadczeniu Tusiński. – Kontrole, zastraszanie czy zeszłoroczne pobicie, wcześniejsze pogróżki czy nawet obrzucanie domu jajkami. Tego wszystkiego doświadczyłem, to wszystko znosiłem – dodał.

– Przychodzi jednak moment podsumowania. – Wygraliśmy referendum o staw, wygraliśmy wybory. Jest nadzieja na normalność. Dzisiaj wydaje się, że wszystkie skomplikowane sprawy dla miasta znajdą pozytywne rozwiązanie. (…) Dlatego zwracam się do Was, drodzy sąsiedzi, mieszkańcy Podkowy Leśnej, przyjaciele, aby podziękować za te dziewięć lat i ogłosić, że w przyszłym roku nie będę już ubiegał się o urząd burmistrza miasta, mają pełną świadomość ciągle wysokiego waszego poparcia i pewnej wygranej trzeciej kadencji. Podkowa Leśna jest bezpieczna, w stabilnej kondycji: mogę spokojnie odejść – powiedział burmistrz Tusiński.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.