08 02 2020

Temat CPK wciąż na tapecie. Jest petycja przeciw budowie lotniska

08.02.2020, godz.: 13:53
Temat CPK wciąż na tapecie. Jest petycja przeciw budowie lotniska
fot. Pixabay

Sprawa budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego od początku spotyka się raczej ze sceptycyzmem i niezadowoleniem mieszkańców, których lokalizacja lotniska dotknie bezpośrednio. Niedawno w internecie pojawiła się petycja przeciw budowie lotniska na Mazowszu.

W petycji czytamy, że jej sygnatariusze wyrażą sprzeciw wobec pomysłu posadowienia lotniska wraz z infrastrukturą na terenach obejmujących powiaty: grodziski, warszawski zachodni, pruszkowski, żyrardowski, piaseczyński i sochaczewski.

– Stanowczo i jednogłośnie protestujemy przeciwko planowanej budowie mega lotniska tzw. huba lotniczego o pojemności do 100 milionów pasażerów rocznie. Czyli liczby pasażerów jaką łącznie obsługują wszystkie lotniska w Polsce razem. Planowana inwestycja stanowi dla zamieszkałej ludności zagrożenia zdrowotne tj. hałas lotniczy statków powietrznych na płycie lotniska ale przede wszystkim startujących oraz lądujących jak i podchodzących do lądowania na niskich wysokościach. Promień oddziaływania lotniska tej pojemności to około 50 kilometrów. Dodatkowo szkodliwe dla zdrowia gazy, spaliny emitowane przez statki powietrzne – samoloty oraz megatony gorącego powietrza które będą sprzyjać tworzeniu się tzw. czapki – warstwy gorącego powietrza utrzymującego smog i nie pozwalającego na jego rozproszenie. Na terenie wymienionych powiatów zamieszkuje około 700 tysięcy ludzi wraz ze swoimi rodzinami – głosi tekst petycji.

– Wielkość i rodzaj oddziaływania inwestycji CPK wiąże się bezpośrednio z katastroficznymi skutkami dla środowiska naturalnego oraz zdrowia mieszkańców wszystkich powiatów w tym przyległych miast takich jak Grodzisk mazowiecki, Milanówek, Pruszków, Brwinów, Ożarów Mazowiecki, Błonie, Mszczonów, Tarczyn, Sochaczew, Podkowa Lesna i pozostałych oraz wszystkich nie wymienionych wsi będących pod wpływem oddziaływania – czytamy dalej.

Pełną jej treść znajdziecie tutaj.

💬︎ 6

Dodaj Komentarz

6 odpowiedzi na “Temat CPK wciąż na tapecie. Jest petycja przeciw budowie lotniska”

 1. Mariusz pisze:

  Do szanownych sygnatariuszy petycji. Chciałbym zaznaczyć, że zakład dla osób psychicznie chorych w Tworkach pod Pruszkowem jest usytuowany w odległości ponad 30 km od CPK, więc hałas nie będzie Wam przeszkazał.

 2. Jarektoja pisze:

  Cpk to skok na dzialki. Oni kompinują jak robić wlaki na ziemi. Uczą sie od Mateusza. W polsce na wszystkich lotniskach jest obecnie przewożone okolo 60 milionów pasażerów. A tendencja jest taka ze bedziemy latać bez przesiadek. Obecnie samoloty mogą pokonać najdłuższe trazy bez miedzyladowania. A wchodzą do testów nowe silniki. Bedzie można bez międzylądowań lecieć w czaie 1/3 dotychczasowego.

  Podstawowa sprawa. Na terenie ktory kolesie chcą zająć jest jezioro podziemne stanowiace zasób wwody dla wielu miejscowosci od Żyrardowa przez Sochaczew po Grodzisk.
  Ponad to są to terrny o dobrej glebie ktore przynoszą dochody nie tylko rolnikom ale i wielu osobą w produkcji dookoła rolniczych. Ani lotnisko nie ma sensu ani niszczenie tej ziemi. A tymbradziej zabieranie tylu miejsc pracy i niszczenie dobrze rozwinentego rolnictwa.

 3. Wolne media pisze:

  A rząd ma tu wielu trolli i blokuje ludziom konta na Facebooku i Twitterze ale UE wezmie sie za tych cenzorów komuny. Ludzie nie dajcie się oszukac propagandzie i podpisujcie każda petycje w tej sprawie macie do tego prawo. Możecie też złożyć skargę lub petycje bezpośrednio do parlamentu europejskiego. Jesteście europejczykami i to.jest.wasze prawo nie słuchajcie komunistów co piszą głupoty o donosach. To wasze prawo którego was pozbawiaja.

 4. Wolne media pisze:

  Poddawajcie dalej te petycje i podpisujcie to wygracie swoje miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.