reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

27

12 2022

Starostwo o inwestycjach w powiecie grodziskim w 2022


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: powiat-grodziski.plStarostwo o inwestycjach w powiecie grodziskim w 2022 - Grodzisk News


Na koniec roku powiat grodziski uczynił podsumowanie najważniejszych inwestycji, które w ocenie urzędników udało się zrealizować w 2022. Popatrzmy zatem, na co starostwo chce zwrócić naszą uwagę.


Drogi

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do najważniejszych i największych inwestycji zrealizowanych przez powiat są modernizacja ul.  Chełmońskiego w miejscowościach Budy Grzybek oraz Chylice, przebudowa ul. Tarczyńskiej w Ojrzanowie,budowa drogi powiatowej nr 3832 w Baranowie i Holendrach Baranowskich. –Ponadto poprawiono bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w Baranowie, Grodzisku Mazowieckim, Jaktorowie, Milanówku i Osowcu oraz zbudowano kładkę dla pieszych przez Rokitnicę wzdłuż drogi powiatowej nr 1509 Chrzanów – Żuków – Czubin. Rozpoczęto prace remontowe na ul. Słowika w Zarębach oraz na skrzyżowaniu dróg 1508 i 150210 w Chlebni, które zostaną ukończone w przyszłym roku – relacjonują urzędnicy.

Modernizacje szkół
W 2022 roku prowadzono modernizacje placówek oświatowych zarządzanych przez powiat. Wkrótce ma się zakończyć  termomodernizacja budynku Zespołu Szkół nr 1 w Milanówku. – Montowane są także panele fotowoltaiczne na budynkach 6 szkół prowadzonych przez Powiat Grodziski: Zespołów Szkół nr 1 i 2 w Milanówku, Zespołów Szkół nr 1 i 2 w Grodzisku Mazowieckim, Zespole Szkół Specjalnych w Grodzisku Mazowieckim oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Grodzisku Mazowieckim. Wartość tej inwestycji to ok. 1,8 mln zł, na jej przeprowadzenie Powiat pozyskał środki z Rządowego Programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości ponad 1,7 mln zł – wyliczają urzędnicy.

Szpital Zachodni
Duże nakłady finansowe przeznaczono na rozbudowę infrastruktury grodziskiego Szpitala Zachodniego. Powstanie tam całodobowe lądowisko dla śmigłowców ratunkowych. Rozpoczęto również modernizację instalacji gazów medycznych, a także ogłoszono przetarg na wykonanie dodatkowej sali operacyjnej w ramach istniejącego Bloku Operacyjnego w Szpitalu Zachodnim. Na przeprowadzenie tych inwestycji Powiat Grodziski pozyskał środki z Rządowego Programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Starostwo powiatowe
Modernizuje się również budynek starostwa i jego otoczenie. – W tym roku zakończono jego termomodernizację oraz zamontowano instalację fotowoltaiczną. Wciąż trwa przebudowa wejść – do użytku oddano wejście główne do Starostwa, trwają prace przy wejściu od strony parkingu, który również został przebudowany. Wykonano nową nawierzchnię i drogi dojazdowe z kostki betonowej oraz 102 miejsca postojowe i zamykaną wiatę na rowery. Nie jest to jednak koniec tej modernizacji. Pod koniec października ogłoszono przetarg na budowę instalacji fotowoltaicznej wspartej na wiatach, które nie tylko posłużą jako konstrukcja wsporna dla modułów fotowoltaicznych, ale również ochronią parkujące pojazdy przed czynnikami atmosferycznymi. Wytworzona energia zasili Szpital Zachodni – opisują urzędnicy.

Do modernizacji poszły również wcześniejsze budynki starostwa przy ul. Kościuszki i 30 i 32. Docelowo znają się w nich siedziby innych instytucji publicznych, m.in. powiatowego urzędu pracy.

💬︎   dodaj komentarz

Najbardziej mnie irytuje co do oszczędności szpitala Zachodniego. Pani dyrektor zadłużyła go na maxa. Odeszli najlepsi lekarze. Trzeba najpierw rozliczyć a potem finansować.

Pacjent społeczny.
27-12-2022 16:49

Jak w powiecie, podobnie jak w gminie, rządzi Ziemia Grodziska, to takie są efekty. Starosta i cała rada powiatu do wymiany.

Ziemia Grodziska - żeby deweloperom i kolesiom żyło się lepiej, a Wy stójcie w korkach.
31-12-2022 12:17
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.