reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

12 2015

Skład EN95 wreszcie jest


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Skład EN95 wreszcie jest - Grodzisk News


Nareszcie ? to jedno z pierwszych słów, które przychodzi do głowy na wieść o tym, że bydgoska firma PESA przyprowadziła w końcu do lokomotywowni Warszawskiej Kolei Dojazdowej zmodernizowany przez wiele miesięcy skład EN95.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Skład został oddany do Bydgoszczy w marcu 2014 r. na naprawę rewizyjną wraz z modernizacją. Oprócz modernizacji dachu całej jednostki, zabudowy nowej aparatury elektrycznej zmieniającej system zasilania jednostki z 600V na 3 kV, zabudowy kamer szlakowych, zmiany zasilania grzejników, wykonywana jest również wymiana pokryć tapicerskich siedzeń. W pociągu tym znajdą się również urządzenia do łączności bezprzewodowej WiFi. Termin zakończenia prac wyznaczono na sześć miesięcy od daty podpisania umowy, czyli na 27 września 2014 r.

Został on już przekroczony o kilkanaście miesięcy, a przedstawiciele PESY przeciągające się prace modernizacyjne tłumaczyli m.in. kłopotliwym od strony technicznej i sprzętowej, a co za tym idzie, czasochłonnym przeadaptowaniem pociągu na napięcie trzech tysięcy woltów. Kolejnym czynnikiem opóźniającym zakończenie prac było zdaniem bydgoskiego producenta, przeciągające się w czasie oczekiwanie na dostawę odpowiednich urządzeń.

Termin pojawienia się składu w grodziskim parku maszyn WKD był tak często przekładany, że każdy następny podawany przez PESĘ do publicznej wiadomości traktowano z dużym dystansem. Nieco przewrotnie można jednak powiedzieć, że bydgoska firma zrobiła wukadce gwiazdkowy prezent. Oto w Grodzisku pojawił się zmodernizowany wagon typu EN95.

Jak się Wam podoba?

fot. Piotr Antos/GrodziskNews

...

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.