TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

29

03 2016

Sieć ścieżek rowerowych połączy dziewięć gmin?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Sieć ścieżek rowerowych, które połączą, że sobą aż dziewięć gmin? Okazuje się, że to nie mrzonka, lecz całkiem realny pomysł, a samorządy już zabrały się za jego urzeczywistnianie. Wśród nich Grodzisk, Milanówek, Podkowa Leśna i Jaktorów.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na całe partnerstwo liczące dziewięć gmin składają się kolejno: Żyrardów, Jaktorów, Grodzisk, Milanówek, Brwinów, Podkowa Leśna, Pruszków, Michałowice oraz Piastów.

? Chcemy zawiązać partnerstwo i złożyć wspólny projekt obejmujący sieć dróg rowerowych, która skomunikuje ze sobą wszystkie partnerskie gminy. Obecnie mogę powiedzieć, że odbyło się spotkanie włodarzy wszystkich samorządów. Strony są na etapie uzgadniania koncepcji opracowania takiego projektu ? mówi nam Urszula Chrzanowska z Urzędu Gminy w Grodzisku Mazowieckim.

Przedstawicielka grodziskiego magistratu, że stworzenie tak rozległego partnerskiego projektu będzie nie lada wyzwaniem, ale ze strony wszystkich zainteresowanych samorządów jest duża chęć, aby taką sieć ścieżek rowerowych stworzyć. ? Opracowanie tego projektu na pewno nie będzie łatwe, ale będziemy robić wszystko, podobnie jak nasi partnerzy, aby przygotować pełną dokumentację projektową ? podkreśla Chrzanowska.

Wiadomo, że samorządy będą chciały pozyskać pieniądze na realizację całego przedsięwzięcia z funduszy w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). ? ZIT-y powstały właśnie z myślą o wspomaganiu tego rodzaju partnerstw, wspólnych działań takich, jak nasze. Do końca lipca mamy czas, aby opracować projekt ? zaznacza Chrzanowska.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.