reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

15

02 2024

Są plany budowy ronda w Siestrzeni


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Piotr Rybka - Wójt Gminy Żabia WolaSą plany budowy ronda w Siestrzeni - Grodzisk News


Wójt Żabiej Woli Piotr Rybka poinformował, że są plany budowy ronda na trasie w Siestrzeni. To rozwiązanie drogowe miałoby uczynić płynniejszym ruch między miejscowościami Władysławów i Przeszkoda. Jak na razie opracowana została koncepcja budowy ronda.


O planach tych wójt poinformował na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. – Mając na uwadze duże natężenia ruchu przy zjeździe z drogi powiatowej - ul. Grodziskiej na drogę zbiorczą, stworzona została wstępna koncepcja budowy ronda, które ułatwi przemieszczanie się pojazdów i lepsze skomunikowanie miejscowości Władysławów i Przeszkoda z drogą ekspresową nr 8 – napisał Piotr Rybka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Budowa ronda usprawni także dojazd do ponad 9 ha działki gminnej przeznaczonej na cele usług sportu i turystyki - tzw. "pól słoneczników", czyli gruntów nieodpłatnie pozyskanych przez Gminę od Skarbu Państwa w połowie grudnia 2023 r. oraz terenów inwestycyjnych położonych w bezpośrednim sąsiedztwie – dodał.

Wójt powiedział również, że gmina podjęła rozmowy "z przedstawicielami firmy planującej budowę swojego oddziału /siedziby na działce o nr ew. 97/9 w Siestrzeni. Firma zadeklarowała sfinansowanie planowanej inwestycji."

W ocenie włodarza Żabiej Woli, budowa ronda poprawi nie tylko przepustowość na drodze, lecz także bezpieczeństwo mieszkańców.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Przedwyborcze majaki wójta nie maja nic wspólnego z planami. To tylko ciemny lud pisowski chciałby w te obietnice wierzyć…

Bydle
15-02-2024 08:34

Szczerze to rondo w tym miejscu jest zbędne nie mam tam żadnych korków ani utrudnień idiotyczny pomysł, lepiej zrobić oświetlanie na odcinku od węzła w stronę Książenic bo ciemno tam jak w du..,dodatkowo w całej gminie jest pełno ulic w stanie agonalnym które wymagają remontów na wczoraj ale z tym nic się nie robi.

Adr
15-02-2024 12:34

Wystarczy poszerzyć drogę i zrobić pasy do skrętu w lewo i w prawo.

Jerzy
15-02-2024 16:23

pokaż wszystkie komentarze (7)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.