TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

03 2015

Rozstawią miasteczko rowerowe


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Sezon rowerowy nabiera rozpędu. Dzięki sprzyjającej pogodzie cyklistów na drogach naszego regionu będzie przybywać, a to wymaga dobrej znajomości przepisów i wiedzy, jak rozważnie i bezpiecznie poruszać się po ulicach. Dlatego Podkowa Leśna zorganizuje miasteczko rowerowe.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Obiekt zostanie rozstawiony na boisku Zespołu Szkół w Podkowie Leśnej. Na terenie miasteczka organizatorzy zaaranżują alejki ze specjalnych mat, odwzorowujące układ miejskich ulic. Na matach będą namalowane poziome znaki drogowe, m.in. przejścia dla pieszych, nie zabraknie również znaków pionowych. Wszystko po to, aby odwzorować sytuację komunikacyjną na jaką rowerzyści mogą natrafić w rzeczywistości.

Miasteczko powstanie z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej. Ma ono pomóc w oswojeniu się z jazdą na rowerze po ulicach i pomóc w przygotowaniu do egzaminu na kartę rowerową. Poza praktycznymi ćwiczeniami na placu manewrowym, uczniowie będą mogli podszkolić się z zasad ruchu drogowego także teoretycznie. Ponadto w dniach funkcjonowania (28 i 29 maja) obiektu chętni będą mogli zdawać na kartę rowerową.

Jak do tej pory chęć skorzystania z miasteczka zadeklarowało ponad 50 uczniów. Liczba ta może być jednak znacznie większa. ? Mam nadzieję, że rodzice zachęcą swoje pociechy do większej aktywności oraz wesprą w nauce znaków drogowych, tak aby ta liczba uczestników wzrosła. Według mnie popularyzowanie roweru jako środka transportu i rekreacji jest bardzo ważne, szczególnie w takim mieście jak Podkowa Leśna. Podejmując taką inicjatywę, poza oczywistym promowaniem jazdy na rowerze miałem głownie na myśli kształtowanie nawyków prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym oraz stworzenie warunków dla dzieci i młodzieży do przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową ? pisze na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.