TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

03

08 2015

Przetargowe perturbacje z ul. Akacjową


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna już wkrótce zamierza przebudować ul. Akacjową na odcinku od ul. Wschodniej do Sosnowej. Mimo że nie brakowało chętnych do startu w przetargu, to część złożonych ofert jest według przepisów zbyt niska. Zanim magistrat wyłoni wykonawcę, musi formalnie zapytać oferentów, dlaczego ich propozycje cenowe były tak niskie. A to opóźni start inwestycji.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mieszkańcy ul. Akacjowej od lat domagają się gruntownego remontu tej drogi. Ta wiele lat została utwardzona kruszywem, ale od tego czasu nawierzchnia uległa znacznej degradacji. Pełna jest wybojów i nierówności, które zmuszają kierowców do bardzo wolnej jazdy. Problem jest również z odwodnieniem. Ma to zmienić zaplanowana na ten rok kompleksowa przebudowa drogi. W lipcu podkowiański magistrat ogłosił przetarg na to zadanie, a w ubiegłym tygodniu otworzył oferty złożone w postępowaniu. I tu pojawił się problem. ? Okazało się, że część ofert zawierała rażąco niską cenę. W myśl przepisów ustawy musimy do tych oferentów skierować wezwanie o wyjaśnienie, dlaczego zaproponowali taką cenę. zanim otrzymamy odpowiedzi minie pewien czas ? mówi nam Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Włodarz po cichu liczy jednak, że remont uda się przeprowadzić jeszcze w wakacje. ? Tak czy owak najniższą ofertę złożyła tam sama firma, która wykonywała przebudowę ul. Warszawskiej, więc jeśli wyjaśnienia co do ceny będą merytoryczne, to właśnie jej powierzymy i tę inwestycję ? wyjaśnia Tusiński. ? Do zrobienia jest stosunkowo niedługi odcinek, więc jeśli wykonawca się uwinie, to możemy myśleć o oddaniu drogi we wrześniu ? dodaje.

Droga ma mieć nawierzchnię z kostki brukowej co ograniczy coroczne wydatki na naprawianie drogi. Aby zapewnić jednolity wygląd drogi oraz dostosować ją pod względem wysokościowym przebudowane zostaną również zjazdy na posesje. Wykonawca też uporządkuje pasy zieleni po obu stronach jezdni. Dodatkowo na odcinku około 20 metrów od skrzyżowania z ulicą Wschodnią wykonawca poszerzy jezdnię o około 50 cm, aby na całej długości przebudowywanego odcinka miała szerokość pięciu metrów.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.