TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

07 2015

Przebudują ul. Akacjową


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowiański magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Akacjowej na odcinku od ul. Wschodniej do ul. Sosnowej. Wykonawca będzie miał trzy miesiące na realizację zadania.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mieszkańcy ul. Akacjowej od lat domagają się gruntownego remontu tej drogi. Ta wiele lat została utwardzona kruszywem, ale od tego czasu nawierzchnia uległa znacznej degradacji. Pełna jest wybojów i nierówności, które zmuszają kierowców do bardzo wolnej jazdy. Problem jest również z odwodnieniem.

Jednak już na jesieni fragment tej drogi zostanie wyremontowany. Magistrat ogłosił bowiem przetarg na przebudowę ul. Akacjowej od ul. Wschodniej do ul. Sosnowej. Droga ma mieć nawierzchnię z kostki brukowej co ograniczy coroczne wydatki na naprawianie drogi. Aby zapewnić jednolity wygląd drogi oraz dostosować ją pod względem wysokościowym przebudowane zostaną również zjazdy na posesje. Wykonawca też uporządkuje pasy zieleni po obu stronach jezdni. Dodatkowo na odcinku około 20 metrów od skrzyżowania z ulicą Wschodnią wykonawca poszerzy jezdnię o około 50 cm, aby na całej długości przebudowywanego odcinka miała szerokość pięciu metrów.

Firma, która wygra przetarg będzie miała 60 dni na realizację zadania.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.