reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

03 2023

Projekt przebudowy Biskupickiej znacznie droższy?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiProjekt przebudowy Biskupickiej znacznie droższy? - Grodzisk News


Tylko jedna oferta spłynęła do brwinowskiego urzędu w przetargu na zaprojektowanie przebudowy ul. Biskupickiej. Propozycja jest jednak dużo droższa niż zakładał magistrat.


Urzędnicy zakładali, że wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Biskupickiej będzie kosztowało nie więcej niż 170 tys. zł. Okazuje się, że zadanie to może kosztować znacznie więcej. Spłynęła tylko jedna propozycja złożona przez firmę IDEA z Pruszkowa, która zażyczyła sobie za całość niemal dwa razy więcej – 338 tys. zł. Czy urząd będzie skłonny zwiększyć budżet na to zadanie?

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Biskupickiej na odcinku od narożnika posesji ul. Rynek 4 do przejścia dla pieszych (wraz z przejściem) w rejonie Ronda Wacława Kowalskiego, czyli również drogę w tunelu pod torami PKP. Projekt ma zakładać m.in. przebudowę jezdni oraz opasek drogi wojewódzkiej na całym odcinku, przebudowę odwodnienia, remont elewacji muru oporowego wraz z uszczelnieniem dylatacji obiektu na całym odcinku muru oporowego po zachodniej oraz wschodniej stronie jezdni, przebudowę czterech odcinków barier ochronnych, przebudowę schodów wraz z pochylnią dla osób z niepełnosprawnościami przy przejściu dla pieszych od strony ul. Rynek 2. Co ciekawe zamówienie zakłada również przygotowanie projektu sygnalizacji świetlnej informującej kierowców o nie przejezdności z powodu zalania lub kolizji drogowej.

Koncepcja powinna być gotowa w ciągu pięciu miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą, natomiast pełna dokumentacja ma być gotowa do 20 grudnia 2024 r.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.