TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

09 2015

Procesy sądowe godzą w budżet miasta


Grodzisk News


Procesy sądowe godzą w budżet miasta - Grodzisk News


W czwartek odbędzie się podkowiańska sesja rady miejskiej poświęcona wyłącznie przegłosowaniu zmian w budżecie. Podkowa Leśna będzie bowiem musiała sięgnąć głęboko do kasy, aby zapłacić prawie milion złotych z tytułu przegranego procesu sądowego w sprawie rozbudowy szkoły.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Artur Tusiński pełniący funkcję burmistrza od listopada ubiegłego roku, jak sam przyznaje, ?odziedziczył? po poprzednim gabinecie dziewięć procesów sądowych dotyczących rozbudowy szkoły. ? Wynikają one ze złego nadzoru inwestycji ze strony miasta, ewentualnie z podejmowania nieracjonalnych decyzji ? mówił niedługo po objęciu fotela gospodarza Podkowy Leśnej. Co gorsza kosztują one miasto-ogród naprawdę duże pieniądze.

Na koniec grudnia 2014 roku suma roszczeń wynosiła blisko 2,8 mln zł, a doliczając odsetki, kwota urosła do 3,8 mln zł. Do 2 września tego roku Podkowa zapłaciła ponad 1,02 mln zł, a w związku z niekorzystnym dla niej wyrokiem sądu z 3 września wkrótce będzie musiała wydać kolejny milion. ? Szkoda, bo przez niedbale prowadzoną inwestycję, a później nieumiejętną walkę w sądzie nasze miasto płaci bardzo wysoką cenę ? mówi burmistrz Artur Tusiński. ? W pierwszej instancji sprawa została wygrana, ale w apelacji sąd orzekł  na korzyść wierzycieli. Teraz będziemy musieli wydać około miliona złotych na roszczenia ? dodaje.

Jest jednak szansa, że wydatek nie wstrząśnie drastycznie podkowiańskim budżetem. ? Od początku kadencji bacznie analizuję finanse gminy i szukam możliwości wygenerowania dodatkowych przychodów. Takowe uda nam się zdobyć dzięki odzyskaniu podatku VAT, rozmawiamy na ten temat z firmami i dzięki tym negocjacjom trafi do nas dodatkowo ponad milion złotych ? zaznacza włodarz.

Tak czy owak na Podkowie nadal ciążyć będzie ponad 1,7 mln zł dalszych wierzytelności.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.