reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

12 2023

Powiatowe inwestycje drogowe z dotacjami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPowiatowe inwestycje drogowe z dotacjami - Grodzisk News


Kilka inwestycji drogowych powiatu grodziskiego zostanie zrealizowana przy sporym wsparciu dotacyjnym. Łączna kwota dofinansowania to około 10 mln zł.


Wczoraj Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim wybrał wykonawcę ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Owocowej w Książenicach na odcinku od ul. Mazowieckiej do ul. Jabłoniowej. Urzędnicy zakładali, że inwestycja pochłonie około 3 mln zł, ale najniższa oferta w przetargu opiewała na niecałe 3,5 mln zł. Mimo to zdecydowano się wybrać tę propozycję. 80 proc. tej kwoty (około 2,8 mln zł) pokryje dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kolejną inwestycją z dofinansowaniem jest budowa chodnika o długości 900 m. na odcinku od ul. Jesionowej do ul. Głównej w Żabiej Woli i Hucie Żabiowolskiej. – Przewidywana wartość inwestycji wynosi ok. 2 mln zł, z czego otrzymana kwota z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to 1,96 mln zł. Prace ruszą prawdopodobnie wiosną 2024 roku – poinformowało Starostwo Powiatu Grodziskiego.

W przyszłym roku planowany jest remont drogi 1503 w Maryninie i Siestrzeni. W zakres prac wejdą m.in. wymiana nawierzchni, regulacja wysokościowa istniejących zatok autobusowych i zjazdów do posesji. Tutaj powiat szacuje koszt na około 4 mln zł z czego ponad 3 mln zł pokryje dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Z tego samego funduszu będzie pochodziła dotacja na budowę chodnika wzdłuż ul. Chełmońskiego w Żelechowie. Tutaj również koszt szacuje się na 4 mln zł a 80 proc. ostatecznej kwoty pokryje dofinansowanie. W ramach zadania powstanie 2,65 km chodnika po zachodniej stronie drogi, wykonanych zostanie 46 zjazdów do posesji oraz dróg, sześć zatok autobusowych. Pojawią się też trzy bezpieczne przejścia dla pieszych z aktywnym oznakowaniem i zasilaniem solarnym.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Może ktoś wie coś więcej o nowej lokalizacji obwodnicy przebiegającej przed Odrano Wolę. Zmiany są znaczące.

Mieszkaniec
02-12-2023 14:34

Te inwestycje są zbędne i nie zasługujemy na nie dobrym przykładem jest obwodnica którą nikt nie jeździ. Lepiej żeby te pieniądze przeznaczyć np na nagrody dla nauczycieli, urzędników bo im się należą. Przepraszam że tak napisałem 💩

Kosimazaki
02-12-2023 16:08

A może w końcu ulica z chodnikiem w Janinowie (Hiszpańska/Argentyńska).

L
03-12-2023 10:26

pokaż wszystkie komentarze (11)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.