TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

06 2023

Postępowanie w sprawie pobicia i ranienia dwóch osób w Błoniu umorzone


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsPostępowanie w sprawie pobicia i ranienia dwóch osób w Błoniu umorzone - Grodzisk News


Wracamy do 11 czerwca, kiedy to w Błoniu dwie osoby podczas festynu miejskiego miały zostać pobite i zaatakowane niebezpiecznym narzędziem. Choć obie trafiły do szpitala, nie wniosły oskarżenia, a prokuratura sprawę umorzyła.


Pierwszą informację o zdarzeniu w Błoniu otrzymaliśmy anonimowo od czytelnika. Informował on, że w sobotnią noc (z 10 na 11 czerwca) do Szpitala Zachodniego w Grodzisku został przywieziony młody mężczyzna pchnięty nożem w Błoniu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O weryfikację tych doniesień poprosiliśmy policję. Rzeczniczka komendy powiatowej Warszawa Zachód, której jurysdykcja obejmuje Błonie, przekazała nam wówczas informację, że do miejscowego komisariatu dotarło zgłoszenie "o pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, w wyniku którego dwie osoby zostały hospitalizowane z ranami nie zagrażającymi życiu".

Policjanci nie udzielali w sprawie bardziej szczegółowych informacji dodawali tylko, że „nadal trwają czynności zmierzające do zgromadzenia jak najobszerniejszego materiału dowodowego. – Na obecnym etapie postępowania nie możemy udzielać informacji, których upublicznienie mogłoby mieć negatywny wpływ na prowadzone postępowanie – informowała wówczas podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji Warszawa Zachód.

Sprawa trafiła również do prokuratury, dlatego po upływie kilkunastu dni od tamtych wydarzeń postanowiliśmy zapytać tam, na jakim etapie znajduje się postępowanie. Okazuje się, że już go nie ma.

–Sprawa została umorzona, ponieważ osoby poszkodowane nie wniosły doniesienia o popełnieniu wobec nich przestępstwa i wyjaśniły, że doszło do sprzeczki wśród osób sobie znajomych – powiedział nam dziś prok. Wojciech Ramotowski, szef Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

w normalnym kraju uważam, że to powinno być ścigane z urzędu . przecież tacy artyści kiedyś waszą córkę czy żonę spotkają wieczorem i co wtedy? lepiej i taniej zapobiegać niż leczyć`

logi
27-06-2023 14:56
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.