TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

18

01 2016

Ponad 700 tys. zł zasili budżet miasta


Grodzisk News


Ponad 700 tys. zł zasili budżet miasta - Grodzisk News


Podkowa Leśna na różne sposoby stara się podreperować finanse gminy mocno nadszarpnięte przez procesy sądowe. Jakiś czas temu udało się odzyskać 800 tys. z podatku VAT, a teraz burmistrz Artur Tusiński przekazał kolejne pozytywne wieści: miasto dostało ponad 700 tys. zł zwrotu za przebudowę ul. Bukowej.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Co ciekawe umowa na dotację została podpisana w sylwestra i zwieńczyła niejako 2015 rok, w którym podkowiański samorząd pozyskał ze środków zewnętrznych blisko trzy miliony złotych. W tym roku chce powalczyć o kolejne duże pieniądze, choć jak przyznają włodarze, nie będzie to łatwe zadanie.

Trudne zadanie pozyskiwania pieniędzy stoi przede mną i w obecnym roku. Pieniądze zewnętrzne są jedyną szansą na zmniejszenie braków infrastrukturalnych w naszym mieście. Najważniejsze jest przygotowanie dobrych i bezbłędnych dokumentacji, a to wymaga przede wszystkim czasu. Dotychczasowe (np. projekt Parku Miejskiego) wymagają aktualizacji i uzupełnienia, bo jak napisałem już wyżej kompletne nie są. Jak doświadczenie pokazuje wnioski można składać (nawet przejdą weryfikację formalną), ale w efekcie, pozyskanie pieniędzy i rozliczenie ich będzie niemożliwe. Dla mnie najważniejszy jest finalny efekt i nad tym będziemy kolejny rok pracować, tak aby był jeszcze lepszy od poprzedniego ? napisał na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.