TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

01 2016

Ponad 700 tys. zł zasili budżet miasta


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna na różne sposoby stara się podreperować finanse gminy mocno nadszarpnięte przez procesy sądowe. Jakiś czas temu udało się odzyskać 800 tys. z podatku VAT, a teraz burmistrz Artur Tusiński przekazał kolejne pozytywne wieści: miasto dostało ponad 700 tys. zł zwrotu za przebudowę ul. Bukowej.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Co ciekawe umowa na dotację została podpisana w sylwestra i zwieńczyła niejako 2015 rok, w którym podkowiański samorząd pozyskał ze środków zewnętrznych blisko trzy miliony złotych. W tym roku chce powalczyć o kolejne duże pieniądze, choć jak przyznają włodarze, nie będzie to łatwe zadanie.

Trudne zadanie pozyskiwania pieniędzy stoi przede mną i w obecnym roku. Pieniądze zewnętrzne są jedyną szansą na zmniejszenie braków infrastrukturalnych w naszym mieście. Najważniejsze jest przygotowanie dobrych i bezbłędnych dokumentacji, a to wymaga przede wszystkim czasu. Dotychczasowe (np. projekt Parku Miejskiego) wymagają aktualizacji i uzupełnienia, bo jak napisałem już wyżej kompletne nie są. Jak doświadczenie pokazuje wnioski można składać (nawet przejdą weryfikację formalną), ale w efekcie, pozyskanie pieniędzy i rozliczenie ich będzie niemożliwe. Dla mnie najważniejszy jest finalny efekt i nad tym będziemy kolejny rok pracować, tak aby był jeszcze lepszy od poprzedniego ? napisał na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.