reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

03

02 2024

Ponad 10 mln zł dotacji na kanalizację w Starej Wsi


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayPonad 10 mln zł dotacji na kanalizację w Starej Wsi - Grodzisk News


Gmina Nadarzyn otrzymała 10,3 mln zł dofinansowania na budowę sieci kanalizacyjnej w Starej Wsi. Dzięki temu wsparciu inwestycja będzie niebawem realizowana.


O budowie kanalizacji w Starej Wsi mówi się od dawna. To jednak na tyle kosztowna inwestycja, że konieczne jest zewnętrzne wsparcie, aby można było ją w szerokim zakresie zrealizować. Wójt gminy Nadarzyn podkreślał, że realizacja zadania nie będzie łatwa. – Już na etapie uzyskiwania dofinansowania z Unii Europejskiej ( wielkość środków była bardzo ograniczona jak na potrzeby krajowe w tym względzie) napotkaliśmy na szereg przeszkód na tyle poważnych, że cały proces był realnie zagrożony – napisał w mediach społecznościowych wójt gminy Nadarzyn Dariusz Zwoliński.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak po usilnych staraniach, udało się pozyskać duże dofinansowanie, które pozwoli ruszyć z inwestycją. Gmina przy wsparciu województwa pozyskała 10,3 mln zł unijnego dofinansowania. Oznacza to, że za około rok ruszy jedna z największych inwestycji gminnych. Ale najpierw trzeba inwestycję przygotować. – Przed nami ogrom pracy. Trzeba przygotować postępowanie przetargowe, przeprowadzić je oraz wygospodarować środki na wkład własny, na koniec zrealizować budowę sieci, podłączyć ją do oczyszczalni i rozliczyć środki unijne uzyskując zamierzony efekt ekologiczny – zaznacza wójt Zwoliński.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pod koniec tego lub na początku przyszłego roku budowa sieci kanalizacyjnej ruszy.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.