20 05 2019

Półtora miliona złotych dofinansowania dla Grodziska

20.05.2019, godz.: 16:25
Półtora miliona złotych dofinansowania dla Grodziska
fot. Pixabay

Grodzisk otrzymał półtora miliona złotych dotacji na działania związane z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla, w tym wymianę instalacji grzewczych, termomodernizację budynków i tworzenie ogniw fotowoltaicznych.

Otrzymane pieniądze to maksymalne możliwe dofinansowanie w ramach tego projektu, realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego- Działanie 4.3.1.

Dotacja przeznaczona jest na wymianę systemów grzewczych węglowych na gazowe, termomodernizację i budowę instalacji fotowoltaicznych w 16 komunalnych budynkach mieszkalnych, w których zamieszkują 274 osoby – informuje grodziski magistrat.

Zakres robót to wymiana indywidualnych systemów grzewczych, budowa przyłączy gazowych, budowa wewnętrznych instalacji ciepłowniczych, termomodernizacja budynków oraz budowa mikroinstalacji fotowoltaicznych. Dzięki realizacji projektu zostanie zredukowane 750 ton emisji CO2 rocznie, a także znacznie zmniejszą się ilości pyłu, NOx i CO emitowane do powietrza – dodaje.

Całkowita wartość projektu wynosi prawie 3,8 mln zł, a jego realizacja musi się zakończyć do 31 grudnia 2021 roku.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata