reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

06 2023

Policja znów uruchomiła mapę wypadków ze skutkiem śmiertelnym


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Warszawa ZachódPolicja znów uruchomiła mapę wypadków ze skutkiem śmiertelnym - Grodzisk News


Po raz piąty polska policja uruchomiła wakacyjną mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Mapa ma działać na wyobraźnię kierujących, aby zdjęli nogę z gazu i prowadzili swoje pojazdy rozsądnie.


W wakacje wiele osób wyjeżdża na odpoczynek. Niestety, dla niektórych bywa to ostatni wyjazd w życiu... Co roku w wakacje na polskich drogach dochodzi do mnóstwa wypadków drogowych, w których są ofiary. W roku 2020 doszło do 437 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w 2021 r. – 445, a w 2022 r. – 375. Policja co roku publikuje wakacyjną mapę wypadków, która pokazuje miejsca, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia na drodze. W tym roku uruchomiono ją po raz kolejny.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mapa w czasie wakacji będzie codziennie aktualizowana o kolejne ewentualne śmiertelne wypadki. – Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informują policjanci.

– Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze – przestrzegają funkcjonariusze.

Niestety, mimo iż mapa została dopiero opublikowana, to już znajduje się na niej kilka punktów – w te wakacje doszło już do 9 takich tragicznych zdarzeń.

Aktualna mapa jest dostępna tutaj.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.