19

03 2017

Pogoń pewnie wygrywa z Deltą

Pogoń pewnie wygrywa z Deltą - Grodzisk News

Wysokim i jak najbardziej zasłużonym zwycięstwem 5:0 zakończyło się dzisiejsze spotkanie Pogoni Grodzisk z Deltą Słupno.

W tym meczu faworyt mógł być tylko jeden ? liderująca Pogoń mierzyła się u siebie z zamykającą tabelę Deltą Słupno, która nie wygrała w tym sezonie żadnego ligowego spotkania.

Pogoń od początku posiadała zdecydowaną przewagę i tylko kwestią czasu było kiedy udokumentuje ją zdobyczą bramkową. Długo nie musieliśmy czekać gdyż już w 10. minucie nasz zespół objął prowadzenie. Po strzale Kuby Kołaczka piłka odbija się jeszcze od zawodnika gości kompletnie myląc bramkarza Delty. W 15. minucie było już 2:0. Podanie Kamila Kamińskiego wykorzystał aktywny Damian Jaroń. ?Jarek?, jak się później okazało, w tym meczu miał więcej powodów do radości. W 22. minucie po podaniu Maćka Wilanowskiego z najbliższej odległości do bramki gości trafił Michał Strzałkowski. W 36. minucie Damian Jaroń pięknie zagrał piętą do Kuby Kołaczka lecz strzał tego ostatniego minął nieznacznie bramkę gości. W 41. minucie podopieczni Krzysztofa Chrobaka podwyższyli prowadzenie na 4:0. Na listę strzelców wpisał się Kamil Kamiński. Asystował Damian Jaroń. Minutę później było już 5:0. Strzelał Michał Strzałkowski zaś asystował ponownie Jaroń. W tej odsłonie byliśmy zdecydowani lepsi i mogliśmy, a wręcz powinniśmy prowadzić wyżej.

W drugiej połowie gra tak naprawdę toczyła się do 60. minuty. Warto tutaj odnotować strzał Damiana Szczytniewskiego (pierwszy na bramkę Pogoni) i bardzo dobrą paradę Janka Balawejdera. Trzeba też wspomnieć sytuację z 58. minuty kiedy to Michał Strzałkowski miał sytuacje sam na sam z bramkarzem gości lecz niestety fatalnie spudłował. Jeżeli chodzi o ostanie 30 minut to wystarczy napisać, że zostały dograne i tyle. Pogoń rozgrywała piłkę zaś Delta za nią biegała. I to by było na tyle.

Cieszy zwycięstwo i bardzo dobra gra w pierwszej połowie. Po zmianie stron Pogoń kontrolowała przebieg gry i widać było, że nie chce rzucać wszystkich sł na to spotkanie. Do końca rozgrywek jeszcze dużo czasu i siły są potrzebne do skutecznej walki o III ligę.

Przed meczem Pogoń podziękowała Vielinovi Damyanovi, który z powodów zdrowotnych musiał zakończyć swoją przygodę z piłką.

Kolejny mecz piłkarze Pogoni rozegrają w niedzielę 26 marca o godzinie 12:30. W Warszawie zmierzą się z Unią.
Pogoń Grodzisk ? Delta Słupno 5:0 (5:0)
Bramki: Strzałkowski x2, Kamiński, Jaroń, Kołaczek
Widzów: 250

Skład Pogoni: Balawejder, Żółtowski, Małkowski, Panufnik, Krajewski, Kamiński (58' Kosiorek), Enow, Kołaczek, Wilanowski (58' Sierociński), Jaroń, Strzałkowski (66' Stasz)

Skład Delty: Gorczyca, Machowski (63 Kwiatkowski), Petera, Janiszewski, Woliński (84' Kokosza), Żaglewski, Surmak, Gapiński, Szczytniewski, Komorowski (75 Machowski), Koryto (86' Żłobecki)