TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

06 2015

Podkowiański straszak na dziki


Grodzisk News


Podkowiański straszak na dziki - Grodzisk News


We wtorek (16 czerwca) pracownicy magistratu w Podkowie Leśnej będą prowadzić opryski, mające odstraszyć dziki od osiedli ludzkich. Urzędnicy zapewniają jednocześnie, iż środek, który zostanie użyty jest zupełnie bezpieczny dla zwierząt i ludzi.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Problem z dzikami mieszkańcy Podkowy mają od dawna. Zwierzęta wychodzą z lasu i w poszukiwaniu pożywienia często wchodzą na prywatne posesje. Znajdują je najczęściej w pojemnikach na śmieci. Spotkanie z dzikiem może być bardzo niebezpieczne i podkowiańscy urzędnicy co jakiś czas uczulają mieszkańców żeby zachowali ostrożność. Opublikowali też poradnik, który opisuje w jaki sposób się zachowywać, aby nie sprowokować dzika. Mówi on m.in. o tym, aby nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów gdy spotkamy na swojej drodze takiego zwierza. Zaleca też szczególną ostrożność gdy zauważymy lochę z młodymi, a także nakazuje unikać miejsc znajdujących się daleko od zabudowań.

Podkowiańscy włodarze chcą ograniczyć migrację tych zwierząt do miasta, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpieczniej. Związane z tym opryski zostaną przeprowadzone wzdłuż ulic Krasińskiego, Młochowskiej, Leśnej, Sosnowej, a także od strony Otrębus przy wjeździe do miasta ? preparat odstraszający zwierzynę znajdzie się zatem także na Bukowej, Podleśnej, Kreciej i Łosia, zaś od strony Owczarni na ulicach Zachodniej, Parkowej, Chabrowej, Grodziskiej i Letniskowej aż do Kwiatowej i Paproci.

💬︎   dodaj komentarz

W grodzisku też jest ten sam problem ...w natolinie przy osiedlu czują się jak u siebie a jest 6 dorosłych i koo10 małych

Elżbieta Sawiak
15-06-2015 20:08
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.