TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

06 2015

Podkowiański straszak na dziki


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


We wtorek (16 czerwca) pracownicy magistratu w Podkowie Leśnej będą prowadzić opryski, mające odstraszyć dziki od osiedli ludzkich. Urzędnicy zapewniają jednocześnie, iż środek, który zostanie użyty jest zupełnie bezpieczny dla zwierząt i ludzi.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Problem z dzikami mieszkańcy Podkowy mają od dawna. Zwierzęta wychodzą z lasu i w poszukiwaniu pożywienia często wchodzą na prywatne posesje. Znajdują je najczęściej w pojemnikach na śmieci. Spotkanie z dzikiem może być bardzo niebezpieczne i podkowiańscy urzędnicy co jakiś czas uczulają mieszkańców żeby zachowali ostrożność. Opublikowali też poradnik, który opisuje w jaki sposób się zachowywać, aby nie sprowokować dzika. Mówi on m.in. o tym, aby nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów gdy spotkamy na swojej drodze takiego zwierza. Zaleca też szczególną ostrożność gdy zauważymy lochę z młodymi, a także nakazuje unikać miejsc znajdujących się daleko od zabudowań.

Podkowiańscy włodarze chcą ograniczyć migrację tych zwierząt do miasta, aby mieszkańcy mogli czuć się bezpieczniej. Związane z tym opryski zostaną przeprowadzone wzdłuż ulic Krasińskiego, Młochowskiej, Leśnej, Sosnowej, a także od strony Otrębus przy wjeździe do miasta ? preparat odstraszający zwierzynę znajdzie się zatem także na Bukowej, Podleśnej, Kreciej i Łosia, zaś od strony Owczarni na ulicach Zachodniej, Parkowej, Chabrowej, Grodziskiej i Letniskowej aż do Kwiatowej i Paproci.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.