TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

01 2015

Podkowa likwiduje bariery


Grodzisk News


Podkowa likwiduje bariery - Grodzisk News


Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński zlecił zebranie ofert zaprojektowania w budynkach użyteczności publicznej podjazdów ułatwiających dostęp do nich osobom starszym, niepełnosprawnym rodzicom z dziećmi. ? A to dopiero początki czynienia przestrzeni miejskiej przyjazną dla wszystkich mieszkańców ? zapowiada podkowiański włodarz.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? Jako podkowianie chcemy mieć lepszą, nowocześniejszą infrastrukturę. Jednocześnie adekwatną do ograniczeń, jakie narzuca zabytkowy charakter układu urbanistycznego. Chodzi nam o infrastrukturę dopasowaną także do przekroju demograficznego podkowian, jesteśmy społeczeństwem dojrzalszym wiekiem w porównaniu do struktury naszego kraju. Tę tendencję również należy dostrzegać. Planując różne rozwiązania architektoniczne musimy pamiętać, że kiedyś nasza sprawność fizyczna się zmniejszy. Chcemy wybudować bezpieczne i nowoczesne drogi przyjazne także rowerzystom. To chyba najbardziej paląca potrzeba podkowian ? podkreślał burmistrz Tusiński w wywiadzie dla GrodziskNews.pl pod koniec ubiegłego roku.

Teraz słowa zdaje się wcielać w czyny. Świadczy o tym konkurs ofert, w którym wyłonieni zostaną wykonawcy projektów architektonicznych likwidujących bariery. Podjazdy w pierwszej kolejności pojawią się przed biblioteką, przedszkolem miejskim i ośrodkiem pomocy społecznej. ? Myślę, że konkretne prace budowlane wykonamy w czasie wakacji, by zminimalizować utrudnienia. Do tej chwili lista miejsc, w których zastosujemy przyjazne rozwiązania architektoniczne może się jeszcze powiększyć ? mówi Tusiński. ? Chciałbym też, aby przy centrum kultury pojawiła się rampa z prawdziwego zdarzenia. Różne działania czyniące przestrzeń miejską bardziej dostępną będziemy realizować na bieżąco, bo jestem przekonany, że ma to wpływ na lepszą integrację wszystkich mieszkańców ? dodaje.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.