TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

01 2015

Podkowa likwiduje bariery


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński zlecił zebranie ofert zaprojektowania w budynkach użyteczności publicznej podjazdów ułatwiających dostęp do nich osobom starszym, niepełnosprawnym rodzicom z dziećmi. ? A to dopiero początki czynienia przestrzeni miejskiej przyjazną dla wszystkich mieszkańców ? zapowiada podkowiański włodarz.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

? Jako podkowianie chcemy mieć lepszą, nowocześniejszą infrastrukturę. Jednocześnie adekwatną do ograniczeń, jakie narzuca zabytkowy charakter układu urbanistycznego. Chodzi nam o infrastrukturę dopasowaną także do przekroju demograficznego podkowian, jesteśmy społeczeństwem dojrzalszym wiekiem w porównaniu do struktury naszego kraju. Tę tendencję również należy dostrzegać. Planując różne rozwiązania architektoniczne musimy pamiętać, że kiedyś nasza sprawność fizyczna się zmniejszy. Chcemy wybudować bezpieczne i nowoczesne drogi przyjazne także rowerzystom. To chyba najbardziej paląca potrzeba podkowian ? podkreślał burmistrz Tusiński w wywiadzie dla GrodziskNews.pl pod koniec ubiegłego roku.

Teraz słowa zdaje się wcielać w czyny. Świadczy o tym konkurs ofert, w którym wyłonieni zostaną wykonawcy projektów architektonicznych likwidujących bariery. Podjazdy w pierwszej kolejności pojawią się przed biblioteką, przedszkolem miejskim i ośrodkiem pomocy społecznej. ? Myślę, że konkretne prace budowlane wykonamy w czasie wakacji, by zminimalizować utrudnienia. Do tej chwili lista miejsc, w których zastosujemy przyjazne rozwiązania architektoniczne może się jeszcze powiększyć ? mówi Tusiński. ? Chciałbym też, aby przy centrum kultury pojawiła się rampa z prawdziwego zdarzenia. Różne działania czyniące przestrzeń miejską bardziej dostępną będziemy realizować na bieżąco, bo jestem przekonany, że ma to wpływ na lepszą integrację wszystkich mieszkańców ? dodaje.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.