reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

05 2016

Po raz czwarty pobiegli na "dychę"


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Po raz czwarty pobiegli na "dychę" - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Trasę biegu głównego wyznaczono ulicami Lilpopa, Lipową, Słowackiego, Prusa, Krasińskiego, Młochowską (od Krasińskiego do Nadarzyńskiej), Sienkiewicza, Mickiewicza, Reymonta i Jana Pawła II. W obrębie tych ulic odbyły się również zmagania na trzy kilometry ? Bieg bez barier oraz nordic walking, a także wyścigi dla dzieci na 400 i 800 metrów.

Ważnym elementem sportowej rywalizacji, podobnie jak przed rokiem, był ?Bieg bez barier? na 3 km. Przeznaczony dla osób zarówno o ograniczonej mobilności, jak i tych w pełni sprawnych, które na co dzień nie praktykują aktywności fizycznej. W opinii organizatorów to świetna okazja zarówno do aktywizacji, jak i integracji. Tegoroczną nowością na tym dystansie był udział entuzjastów nordic walkingu.

Jak widać zarówno po liczbie zawodników, jak i ich wynikach ? sportową rywalizację potraktowano bardzo serio. ? Pobiegło ponad 840 zawodniczek i zawodników. Bieg ukończyło 471 biegaczy w biegu głównym na 10km, 76 w Biegu Bez Barier oraz 46 w Nordic Walking. Ponadto ok 240 dzieci w biegach na dystansie 400 i 800m. Wręczyliśmy 34 pucharów oraz ponad 50 zestawów nagród. Najwięcej było biegaczy z Warszawy ? ponad 240 osób, zaś Podkowian ? ponad 100 na wszystkich dystansach ? wyliczają organizatorzy imprezy z Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego.

Najszybciej dystans 10 km przebiegł Sergii Krovlaidis reprezentujący Ukrainę. Uzyskał czas 35:53. Wśród pań najszybsza była Agnieszka Wójcik z czasem 43:52. W ?Biegu bez barier? zwyciężył Michał Pawłowski, który 3 km pokonał w czasie poniżej 10 minut. Mniej niż 20 minut zajęło przebiegnięcie tego dystansu Andrzejowi Waloryszakowi ? zwycięzcy w kategorii nordic walking.

A komplet wyników IV Podkowiańskiej Dychy można znaleźć tutaj

Zarówno dla startujących, jak i wszystkich innych osób szereg atrakcji znalazło się w Miasteczku Biegowym rozstawionym w Parku Miejskim, bogata oferta zajęć, sportowych, warsztatów, porad i wykładów, możliwość nauki gry w golfa czy jazdy konnej ? to tylko niektóre z szerokiej palety atrakcji dla uczestników Dychy.

💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.