reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

07 2016

Płatne parkowanie w centrum Grodziska


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Płatne parkowanie w centrum Grodziska - Grodzisk News


Absolutorium dla burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego było głównym punktem środowej sesji grodziskiej rady miejskiej. Przyjęto na niej również inne ważkie punku widzenia mieszkańców uchwały. Jedna z nich dotyczyła ustanowienia strefy płatnego parkowania (SPP) w centrum miasta.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ustalenie SPP na ulicach miasta rajcy zaaprobowali jednogłośnie. Tym samym mieszkańcy zapłacą za postój na obszarze obejmującym ulice 1 Maja, Bartniaka, Kierlańczyków, J. Kilińskiego, Sienkiewicza, plac Króla Zygmunta Starego, Obrońców Getta, Żwirki i Wigury oraz Konspiracji. Opłaty pobierane będą w dni powszednie w godzinach od 6.00 do 18.00, a kierowcy uiszczą je w specjalnie ustawionych parkomatach.

Jak wyglądają stawki? Pierwsze pół godziny kosztować będzie 0,5 zł, zaś pierwsza godzina ? 2 zł. Tyle samo kierowcy zapłacą za każde kolejne rozpoczęte 60 minut. Z opłat zwolnione zostaną osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie posiadający specjalną kartę parkingową. Za darmo w SPP zaparkują także pojazdy służb publicznych, np. straży miejskiej, policji, pogotowia, straży pożarnej, a także kierowcy jednośladów, autobusy szkolne i pojazdy zarządów dróg.

Na kierowców migających się od płacenia za miejsce w SPP czekać będzie kara w postaci konieczności uregulowania należności powiększonej o 20 złotych.

Dla właścicieli punktów usługowo-handlowych w obrębie SPP przewidziano natomiast miesięczny abonament parkingowy w wysokości 50 zł.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Niedługo każdy parking w Grodzisku będzie płatny.. ;/
Karolina


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.