TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

04 2015

Planują strefę płatnego parkowania


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowiańscy włodarze chcą wprowadzić w mieście strefę płatnego parkowania, aby udrożnić ulice miasta. ? W samym centrum Podkowy w ciągu dnia gromadzi się do 360 samochodów. Poprzez SPP chcemy to zmienić i skłonić mieszkańców do korzystania z planowanego parkingu Park and ride ? mówi Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Niedawno informowaliśmy, iż w przyszłym roku Warszawska Kolej Dojazdowa we współpracy z podkowiańskim samorządem zamierza wybudować obiekt Parkuj i Jedź przy stacji Podkowa Leśna Główna. Inwestycja ma skłonić mieszkańców: po pierwsze do odstawiania samochodów na parking i tym samym ograniczyć i tak dużą liczbę aut zaparkowanych na ulicach oraz chodnikach. Drugi czynnik to zachęta do korzystania z pociągów WKD.

? Szczerze mówiąc nasi mieszkańcy sami z siebie chętnie przesiadają się do wukadek i to w głównej mierze oni zauważają problem ?gęstego? parkowania aut w przestrzeni publicznej. Na każdym kroku podkreślam odkąd zostałem burmistrz, że zależy mi na uporządkowania tej sfery, toteż Park and Ride wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Kolejną opcją, do której wdrożenia będę chciał przekonać radnych będzie wyznaczenie Stref Płatnego Parkowania ? wyjaśnia burmistrz Tusiński. ? Na pewno w istotny sposób pomogłoby to uporać się z problemem nadmiaru samochodów w centrum miasta czy przy stacjach kolejowych ? dodaje.

Do realizacji koncepcji SPP w Podkowie droga wydaje się jeszcze daleka. ? Zanim przedstawimy już konkretny projekt radzie miejskiej, czeka na załatwienie niełatwych spraw proceduralnych, m.in. uzgodnienia z konserwatorem zabytków, pod którego ochroną znajduje się nasze miasto. Temat SPP jest jednak jak najbardziej możliwy do wdrożenia, nawet w przyszłym roku ? podkreśla podkowiański włodarz.

Na tym pomysły burmistrza, aby ograniczyć liczbę samochodów w węzłowych punktach miasta się nie kończą. ? Walczymy o pieniądze na projekty i budowę ścieżek dla cyklistów właśnie po to, by skłonić podkowian do przejścia na rowery ? mówi Tusiński. ? Będę też wspierał rozwój stref ruchu pieszego. Bardzo podobają mi się akcje promujące chodzenie pieszo do szkół, np. tzw. ?pedibus?, czyli ?autobus pieszy? przeznaczony dla grupy dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które idą razem do szkoły. Rodzice, społecznie, na zmianę prowadzą taki ?pieszobus?. W Lyonie są 142 linie pedibusowe, w Genewie 42. Takie rozwiązanie z powodzeniem wdrażane jest w Gdyni. Może warto ten innowacyjny pomysł wprowadzić także w Podkowie ? dodaje.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.