TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

13

08 2016

?Parkuj i jedź? w Podkowie wreszcie powstanie?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Podkowa Leśna ubiega się dofinansowanie na budowę parkingu "Parkuj i jedź" w pobliżu stacji WKD. Cała inwestycja kosztować ma nieco ponad 760 tys. zaś kwota dotacji to przeszło 600 tysięcy. Cz to  oznacza, że inwestycja niebawem wystartuje?


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O budowę dodatkowych miejsc postojowych mieszkańcy upominają się od lat. W rejonie przystanku Podkowa Leśna Główna auta parkują gdzie tylko się da i często znalezienie miejsca jest bardzo trudne. A w kolejkę do Warszawy przesiada się coraz więcej mieszkańców?

Już w lipcu zeszłego roku burmistrz Tusiński informował, że magistrat będzie dążył do jak najszybszego powstania parkingu i finansowo będzie gotowy na tę inwestycję .Kilka miesięcy później, w październiku okazało się, że miasto całkowicie przejmie od wukadki ciężar realizacji zadania ? WKD ma projekt tego parkingu, ma ? podobnie jak my ? pieniądze na wykonanie tej inwestycji w przyszłym roku. Myślę, że na przełomie tego i przyszłego roku nastąpi podpisanie umowy, na mocy której my będziemy generalnym inwestorem, aby móc starać dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, na które mamy spore szanse. Oznacza to, że nie wukadka, a my będziemy ogłaszali przetarg na tę inwestycję. W przyszłym roku parking powinien być gotowy ? mówił nam wówczas Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Dziś inwestycja wydaja się na jak najlepszej drodze do realizacji, tym bardziej że Podkowa ubiega się o dofinansowanie budowy parkingu w kwocie ponad 600 tys. zł, a wartość całego zadania to nieco ponad 760 tys. zł. Nie omieszkał poinformować o tym na swoim blogu burmistrz Tusiński. ? Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego działka przeznaczona właśnie na ten cel znajduje się przy torach na terenie WKD, obok składu węgla (dzisiaj tam jest składowany materiał żwirowy potrzebny do remontu torowisk). Teren wymaga nie tylko budowy parkingu dla samochodów, ale też i uporządkowania, oświetlenia oraz postawienia stojaków dla rowerów. Wszystko to omówiłem z WKD i jestem dobrej myśli ? podkreślił włodarz. ? Mam nadzieję, że dostaniemy pieniądze i inwestycja będzie mogła być zrealizowana ? dodaje.

Jeśli się uda, to budowa może ruszyć jeszcze w tym roku.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.