reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

02 2024

Od poniedziałku duże ćwiczenia wojskowe i utrudnienia na drogach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: zarzadzaniekryzysowe.grodzisk.plOd poniedziałku duże ćwiczenia wojskowe i utrudnienia na drogach - Grodzisk News


Od najbliższego poniedziałku, 12 lutego na drogach niemal całego kraju należy spodziewać się przejazdów kolumn pojazdów wojskowych. To zaś oznaczać będzie utrudnienia dla innych uczestników ruchu, także w naszym regionie.


Stosowną informację w tej sprawie – za Sztabem Generalnym Wojska Polskiego – przekazał m.in. grodziski magistrat. A utrudnienia będą miały związek z ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z programem WP, a zarazem będą część wspólnych ćwiczeń NATO – największych od 1988 roku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W ramach ćwiczeń, od połowy lutego do końca maja, po drogach niemal wszystkich województw w Polsce odbywał się będzie wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z policją. Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie – czytamy w komunikacie.

Zarówno wojskowi, jak i urzędnicy zwrócili się z apelem, aby w czasie ćwiczeń chronić dane, czyli nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych; danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. To ważne dla bezpieczeństwa strategicznego, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

W pierwszej połowie 2024 r. NATO przeprowadzi serię ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 (STDE-24). W ramach ćwiczeń STDE-24 Polska będzie odgrywała rolę jednego z państw-gospodarzy i przyjmie na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. Kluczowym elementem STDE-24 będzie polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw DRAGON-24 (DR-24), które rozpocznie się już na przełomie lutego i marca. STDE-24 i DR-24 są ćwiczeniami o charakterze defensywnym i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.