19 06 2020

Od dziś utrudnienia na Mszczonowskiej

19.06.2020, godz.: 16:31
Od dziś utrudnienia na Mszczonowskiej
Fot. GrodziskNews.pl

Na ponad trzy tygodnie zostanie wyłączona ul. Mszczonowska w miejscowościach Ciepłe i Kaleń. Ma to związek z przebudową drogi prowadzoną przez Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim.

Wykonawca na zlecenie PZD od dziś do 10 lipca będzie prowadził prac wymagające wyłączenia z ruchu drogi 1521 (ul. Mszczonowska) w miejscowości Ciepłe i Kaleń w gminie Żabia Wola. W związku z zamknięciem zostaną wyznaczone objazdy następującymi ulicami: Skulską, Makową i Główną.

Zamknięcie wymusi również zmiany w komunikacji autobusowej. Do 10 lipca zostają zawieszone przystanki Ciepłe i Kaleń Wspólnota. W zamian uruchomiono przystanki zastępcze:

Kaleń Wspólna -na ul. Makowej przy skrzyżowaniu z ul. Wspólną (po obu stronach jezdni, w obu kierunkach dla linii G i S)
Ciepłe -na ul. Skulskiej przy skrzyżowaniu z ul. Cichej Wody (po obu stronach jezdni, w obu kierunkach dla linii G i S)
Kaleń Magnolii -na ul. Makowej przy skrzyżowaniu z ul. Główną (po obu stronach jezdni, w obu kierunkach dla linii G i S)

Jak poinformował magistrat, rozkład jazdy autobusów linii G oraz S się nie zmienia. Ponadto zostanie uruchomiony na trasie przystanek Grzmiąca. Godzina przyjazdu na ten przystanek jes taka sama jak dla przystanku Ciepłe.

Poniżej schematy objazdu i tras autobusowych.

Przebudowa drogi 1521 zakłada m.in. wzmocnienie podłoża metodą wgłębnego recyklingu, wyrównanie miejscowych niedoborów, sfrezowanie istniejącej nawierzchni, ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego oraz warstwy ścieralnej z mieszkanki grysowo-mastyksowej, a także wzmocnienie poboczy i zjazdów kruszywem. Ponadto jezdnia ma zostać poszerzona na łuku.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.