10 02 2019

Nowe boisko Pogoni za ponad 2 mln zł?

10.02.2019, godz.: 12:32
Nowe boisko Pogoni za ponad 2 mln zł?
Fot. grodzisk.pl

Grodziski magistrat otworzył oferty na nowe boisko boczne Pogoni Grodzisk. Zgłosiły się dwie firmy, które zaproponowały kwoty zbliżone do tej zakładanej przez urząd.

Przypomnijmy. Boisko boczne zostało zmodernizowane w 2010 roku. Wtedy to piaszczystą nawierzchnię zastąpiła trawa syntetyczna. Boisko uzyskało w roku 2017 licencję z nadzorem infrastrukturalnym upoważniającą klub GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki do udziału w rozgrywkach o mistrzostwo klasy okręgowej w sezonach 2017/2018 i 2018/2019, a przebudowa ma sprawić, że plac gry będzie spełniał wymogi IV ligi.

Wydawało się, że jeszcze pod koniec 2018 roku magistrat zakontraktuje wykonawcę, bowiem pośród ofert w poprzednim przetargu znalazły się odpowiadające cenowo budżetowi zabezpieczonemu na inwestycję. Nie przeszły jednak pozytywnie weryfikacji. – Poprzedni przetarg unieważniliśmy, ponieważ oferty nie spełniały kryteriów albo cenowych, albo formalno-merytorycznych – mówił nam nam wtedy Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.

W kolejnym postępowaniu swoje oferty złożyły dwie stołeczne firmy: Nova Sport i Eversport. Pierwsza zaproponowała 2,2 mln zł, druga 2,05 mln zł. Miasto zarezerwowało na ten cel blisko 2,12 mln zł więc ta tańsza propozycja mieści się w zakładanym budżecie. Jednak mając na uwadze poprzedni przetarg, nie oznacza to, że gmina wreszcie rozstrzygnie to postępowanie.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata