TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

08 2015

Na podkowiańskich ulicach przybywa spowalniaczy


Grodzisk News


Na podkowiańskich ulicach przybywa spowalniaczy - Grodzisk News


Już wcześniej informowaliśmy, że dla poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg w Podkowie Leśnej magistrat będzie wprowadzał progi zwalniające na ruchliwych ulicach. Takowe pojawiły się na ul. Bukowej, a ostatnio na ul. Reymonta. To jednak nie koniec inwestycyjnych planów Podkowy w tym zakresie.


reklama Grodzisk Mazowiecki

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W drugiej połowie lipca elementy spowalniające ruch, a tym samym poprawiające bezpieczeństwo, pojawiły się na ul. Bukowej. Oprócz progów zwalniających, zmniejszono tam także szerokość pasów ruchu do około 2,25 m każdy oraz wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Ostatnio natomiast spowalniacze pojawiły się na ul. Reymonta. Nie omieszkał o tym poinformować na swoim facebookowym profilu burmistrz Artur Tusiński. ? Kolejne spowalniacze w mieście, tym razem na ul. Reymonta sprawiły, że jeździmy wolniej, dzięki czemu jest bezpieczniej ? napisał podkowiański włodarz. Innym elementem nakazującym kierowcom zdjąć tam nogę z gazu jest znak informujący o strefie zamieszkania i tym samym o ograniczeniu prędkości do 20 km/h.

W tym roku Podkowa chce  jeszcze w kilku innych miejscach wprowadzić elementy zwalniające ruch. ? Chciałbym, aby progi zwalniające pojawiły się na ul. Jałowcowej, ale ponownie dostaliśmy odmowę od starostwa na zastosowanie takiego rozwiązania ? wyjaśnia burmistrz Tusiński. ? Mamy już także gotowy projekt budowy skrzyżowań wyniesionych na ul. Myśliwskiej, gotowe są też kosztorysy. Myślę, że po sesji rady miejskiej (3 września ? przyp. red.) ogłosimy zapytanie o oferty cenowe na to zadanie ? dodaje.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.