TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

21

08 2015

Na podkowiańskich ulicach przybywa spowalniaczy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Już wcześniej informowaliśmy, że dla poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg w Podkowie Leśnej magistrat będzie wprowadzał progi zwalniające na ruchliwych ulicach. Takowe pojawiły się na ul. Bukowej, a ostatnio na ul. Reymonta. To jednak nie koniec inwestycyjnych planów Podkowy w tym zakresie.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W drugiej połowie lipca elementy spowalniające ruch, a tym samym poprawiające bezpieczeństwo, pojawiły się na ul. Bukowej. Oprócz progów zwalniających, zmniejszono tam także szerokość pasów ruchu do około 2,25 m każdy oraz wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Ostatnio natomiast spowalniacze pojawiły się na ul. Reymonta. Nie omieszkał o tym poinformować na swoim facebookowym profilu burmistrz Artur Tusiński. ? Kolejne spowalniacze w mieście, tym razem na ul. Reymonta sprawiły, że jeździmy wolniej, dzięki czemu jest bezpieczniej ? napisał podkowiański włodarz. Innym elementem nakazującym kierowcom zdjąć tam nogę z gazu jest znak informujący o strefie zamieszkania i tym samym o ograniczeniu prędkości do 20 km/h.

W tym roku Podkowa chce  jeszcze w kilku innych miejscach wprowadzić elementy zwalniające ruch. ? Chciałbym, aby progi zwalniające pojawiły się na ul. Jałowcowej, ale ponownie dostaliśmy odmowę od starostwa na zastosowanie takiego rozwiązania ? wyjaśnia burmistrz Tusiński. ? Mamy już także gotowy projekt budowy skrzyżowań wyniesionych na ul. Myśliwskiej, gotowe są też kosztorysy. Myślę, że po sesji rady miejskiej (3 września ? przyp. red.) ogłosimy zapytanie o oferty cenowe na to zadanie ? dodaje.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.